33 CENTRAL, pierwszy biurowiec HB REAVIS w Londynie

Spółka HB Reavis ogłosiła nową nazwę swojej pierwszej inwestycji w Wielkiej Brytanii. Biurowiec pod marką ’33 Central’ powstanie przy 33 King William Street w Londynie, a jego budowa rozpocznie się w przyszłym, 2015 roku. Nowa marka, odzwierciedlająca centralne położenie planowanego biurowca, została zaprezentowana podczas uroczystości inauguracyjnej w hotelu The Shangri-La, mieszczącym się w wieżowcu The Shard.

HB Reavis zakupiła działkę w prestiżowej lokalizacji w londyńskim City pod koniec 2013 roku, debiutując tym samym na rynku nieruchomości biurowych w tym mieście. Działka, dla której plan miejscowy przewiduje biurowiec klasy A o łącznej powierzchni 21 000 mkw., od wschodu sąsiaduje z kompleksem biznesowym Canary Wharf, od zachodu i południa z dzielnicami Westminster i Southwark, a od północy z zagłębiem nowych technologii w dzielnicy Shoreditch. Biurowiec będzie doskonale skomunikowany z całym miastem – w promieniu półtora kilometra znajduje się aż sześć stacji kolejowych i siedem stacji metra.

Biurowiec zaprojektowała pracownia John Robertson Architects. Projekt przewiduje maksymalizację dostępnego światła dziennego i przestrzeni, przy jednoczesnym otwarciu na panoramę Londynu. Najciekawsze elementy tego dziewięciopiętrowego budynku to dwupoziomowa recepcja o powierzchni ponad 390 mkw. oraz zlokalizowany na dachu ogród zajmujący ponad 1000 mkw., z którego roztacza się widok na Tamizę i inne charakterystyczne punkty miasta. Przy planowaniu obiektu zastosowano nowoczesne rozwiązania zgodne z najwyższymi standardami, zapewniające możliwość elastycznej aranżacji powierzchni. Budynek 33 Central zaprojektowany został z myślą o certyfikacie ekologicznym BREEAM na poziomie „Excellent”.

Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w czerwcu 2014 roku, natomiast początek budowy zaplanowano na pierwszą połowę 2015. Jej zakończenie przewiduje się na drugą połowę 2016. Spółce HB Reavis doradza agencja CORE. Za wynajem powierzchni biurowej w budynku 33 Central odpowiadają konsultanci z Deloitte Real Estate i Knight Frank.

il. materiały prasowe