7R Park Wrocław w rękach SEGRO

Spółka SEGRO, działając w imieniu SELP, sfinalizowała transakcję zakupu parku magazynowego 7R Park Wrocław, w Biskupicach. W efekcie, SEGRO podwoiło swoje portfolio powierzchni w jednym z kluczowych hubów logistycznych w kraju.

„Transakcja jest przykładem efektywnej realizacji strategii rozwoju 7R polegającej na realizowaniu kompleksów magazynowych w wiodących lokalizacjach w Polsce oraz długofalowej współpracy z godnymi zaufania partnerami biznesowymi. Obecnie pod marką 7R powstaje ok. 600 000 mkw. najwyższej jakości powierzchni logistycznych na głównych rynkach magazynowych w kraju” – powiedział Łukasz Jachna, dyrektor inwestycyjny, 7R.

Park logistyczny, pod nową nazwą SEGRO Industrial Park Wrocław 2, dysponuje 24 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Jest drugim parkiem dewelopera w regionie, obok SEGRO Industrial Park Wrocław 1, oferującego 24 000 mkw. w pełni wynajętej przestrzeni, z potencjałem rozbudowy o kolejne 10 700 mkw.

„Transakcja wpisuje się w strategię SEGRO nakierowaną na umacnianie pozycji firmy w pobliżu największych miast i najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Jesteśmy przekonani, że ta wysokiej jakości powierzchnia magazynowa będzie ważnym wsparciem dla naszych klientów i dodatkowo podkreśli naszą obecność w tym regionie, tak istotnym z punktu widzenia firm logistycznych i produkcyjnych” – skomentowała Bożena Krawczyk, dyrektor ds. inwestycji SEGRO.

„Mieliśmy ogromną przyjemność współpracować z 7R podczas tej transakcji, która potwierdza stałe zainteresowanie globalnych inwestorów flagowymi projektami magazynowymi w strategicznych lokalizacjach logistycznych w Polsce. Ten trend doskonale ilustruje 7R Park Wrocław, wysokiej jakości inwestycja oferująca ok. 24 000 mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej spełniającej potrzeby najbardziej wymagających najemców ”, skomentował Sławomir Jędrzejewski, dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL, firmy doradzającej 7R w transakcji.  W kwestiach prawnych 7R doradzali Wolf Theiss, a SEGRO – Dentons.

fot. Segro Industrial Park Wrocław 2, Biskupice