7R sprzedaje magazyn

Firmy 7R i Hillwood sfinalizowały transakcję sprzedaży joint venture obiektu magazynowego do funduszu zarządzanego przez GLL Real Estate Partners.

7R oraz jeden z funduszy zarządzanych przez GLL Real Estate Partners zawarli w ubiegłym roku jedną z większych transakcji portfelowych na rynku magazynowym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma Cushman & Wakefield doradzała kupującemu przy obu akwizycjach.

Sprzedany magazyn to największy budynek w 7R Park Kraków, oferujący ok. 41 000 mkw. powierzchni użytkowej. Obiekt, oddany do użytku w lipcu 2019 r., został dostosowany do potrzeb operacji logistycznych najemcy e-commerce. Kompleks logistyczny 7R Park Kraków składa się z dziewięciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 180 000 mkw.

„To nasza druga transakcja z GLL Real Estate Partners w okresie ostatnich pięciu miesięcy oraz ważne osiągnięcie dla 7R. Magazyny wyposażone w zaawansowane technologie mają zwykle długie umowy najmu, na co najmniej 10 lat, co gwarantuje inwestorowi stabilne zwroty”, komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

fot. materiały prasowe