Aldesa podpisała kontrakt z UJ w Krakowie

17 marca br. konsorcjum złożone z firm Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. i Aldesa Construcciones S.A. podpisało umowę z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie na wykonanie nowego budynku przeznaczonego dla potrzeb Instytutu Nauk Geologicznych.

Aldesa będzie realizować projekt w formule „zaprojektuj i wybuduj” nowego budynku przeznaczonego dla potrzeb Instytutu, zlokalizowanego na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt o powierzchni całkowitej 5,8 tys. mkw. i kubaturze 23,4 tys mkw. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w ciągu 19 miesięcy od podpisania umowy.

Nowy budynek zostanie zaprojektowany i wybudowany przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju, a w szczególności przy zachowaniu dbałości o środowisko naturalne oraz oszczędne gospodarowanie surowcami w całym cyklu budowlanym. Będzie wyposażony w system BMS oraz instalacje fotowoltaiczne (dachowo-fasadowa) i gruntowe pompy ciepła. Powstanie również zielony dach, odzwierciedlający naturalne środowisko Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Translate »