Aluprof podwójnie nagrodzony

Centrum Analiz Branżowych (CAB) przyznało podwójny tytuł Lidera Rynku Stolarki 2014 firmie Aluprof w segmencie systemów aluminiowych oraz w segmencie osłon okiennych. Jest to szóste z rzędu takie wyróżnienie otrzymane przez spółkę. Tytuł lidera rynku zdobywają firmy, które w poprzednim roku kalendarzowym uzyskały najlepsze wyniki sprzedaży w swoim sektorze. Wyniki ogłoszono podczas gali na Międzynarodowych Targach Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014, które odbyły się w dniach 18-20 września br. w Warszawie.

W trakcie gali wyróżniono zarówno dostawców jak i producentów rozwiązań z branży stolarki. W tegorocznej, ósmej odsłonie konkursu nominowanych do nagrody było prawie sto firm. Agencja porównawcza po zbadaniu wyników sprzedaży za rok 2013 przyznała firmie ALUPROF S.A. tytuł Lidera Rynku Stolarki 2014 w segmencie systemów aluminiowych oraz w segmencie osłon okiennych. Firma otrzymała także wyróżnienie za wzorową współpracę w zakresie public relations.

Organizatorami Gali Liderów Stolarki są Centrum Analiz Branżowych oraz miesięcznik Forum Branżowe we współpracy z firmą Lentewenc, organizatorem targów Warsaw Build 2014. Podczas Gali odbyło się również spotkanie Klubu Forum 100 – przedstawicieli stu największych firm branży budowlanej. Zaprezentowano także najnowsze dane dotyczące sytuacji w segmencie stolarki w Polsce w porównaniu do UE. Pozycja polskich producentów okien i drzwi na europejskim rynku rośnie już od kilkunastu lat, głównie za sprawą ożywionego eksportu. Z prognoz agencji wynika, że rok 2014 zakończy się wzrostem produkcji okien o około 10 proc. oraz drzwi o 8 procent.

Pamiątkowe dyplomy w imieniu firmy odebrała Bożena Ryszka, kierownik Działu Marketingu i Public Relations ALUPROF S.A.

fot. materiały prasowe