Apartamenty dwupoziomowe, czyli dwa poziomy zalet mieszkania

Jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu apartamenty dwupoziomowe kojarzyły się Polakom z zachodnim, nieosiągalnym luksusem. Aktualnie dwukondygnacyjne mieszkania można spotkać w wielu nowych inwestycjach na terenie całego kraju. Nowoczesne budownictwo coraz częściej skłania się ku tego typu rozwiązaniom, stawiając na tzw. wysoki poziom nieruchomości, silnie przyciągający przyszłych mieszkańców. Trudno się dziwić – mieszkania dwupoziomowe łączą zalety domu jednorodzinnego z pozytywnymi stronami życia w budynku wielorodzinnym.

Dom w krajobrazie miejskim

Kto z nas nie marzy o domu? Otoczony zielenią, będący oazą spokoju i ciszy, oferujący satysfakcjonującą przestrzeń dla każdego z domowników – jest czymś, czego większość z nas pragnie. Jednak dla tych, którzy nie mogą na razie spełnić tego marzenia i z różnych względów muszą pozostać w ograniczonym krajobrazie miejskim – rozwiązaniem staje się apartament dwupoziomowy. Lokum to niewątpliwie stwarza klimat domu jednorodzinnego oferując zamieszkującym dwa piętra do wykorzystania, a także ogromną przestrzeń tarasu, który z powodzeniem może zastąpić wyśniony ogród. „Domowe” wrażenie potęgują również schody łączące jego poziomy. Podobnie jak w domu jednorodzinnym, każdy z mieszkańców znajdzie tu miejsce tylko dla siebie, jak również obszar do realizacji wspólnych zajęć. Jednak w odróżnieniu od typowego domu, dwupoziomowe M nie wymaga samodzielnego wykonywania niektórych żmudnych czynności, takich jak palenie w piecu czy odśnieżanie podjazdu. Mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym i takimi kwestiami zajmuje się jego administrator. Tak więc w zamian za „zieloną”, podmiejską lokalizację domu jednorodzinnego otrzymujemy wszelkie udogodnienia i komfort mieszkania deweloperskiego.

Powiew luksusu i wygoda

Nie da się ukryć, że gdy mówimy o apartamentach dwukondygnacyjnych – myślimy przede wszystkim o ich zwielokrotnionej powierzchni. Powierzchni, która daje duże możliwości aranżacyjne, pozwala podzielić przestrzeń na strefy i oddzielić część prywatną od dziennej – przeznaczonej do przyjmowania gości. Dodatkowo mieszkania tego typu są też przeważnie ulokowane na ostatnich piętrach budynków, co wiąże się z ładniejszym widokiem za oknem oraz posiadaniem imponujących tarasów, wprost stworzonych do biesiadowania i odpoczynku na zewnątrz. Uprzywilejowane dwa poziomy to przestrzeń funkcjonalna, pełna powietrza i światła, inspirująca oraz otwierająca ogromny świat możliwości aranżacyjnych.

Aranżacyjna swoboda

Niewątpliwą zaletą takiego mieszkania jest pełna swoboda w jego aranżacji, która daje możliwość stworzenia domu na miarę swoich oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych. Nie ogranicza nas tu metraż a jedynie nasza wyobraźnia. Dwa poziomy oddzielają część przeznaczoną tylko dla domowników od tej, której uczestnikami mogą być również goście. Lokum pozwala dodatkowo na swobodny podział przestrzeni na strefy: wypoczynkową, jadalnianą, kuchenną, prywatną itd. Każdy styl, który przyjdzie nam do głowy będzie pasował do takiego mieszkania. Skandynawski, minimalistyczny, rustykalny, loftowy, industrialny, eklektyczny… Każdy. To co wydaje się najważniejsze w aranżacji wnętrza apartamentu dwupoziomowego, to uzyskanie spójnego efektu między dwoma kondygnacjami. Łącznikiem stylów między nimi są schody, które powinny być wygodne, bezpieczne, a także pasować do designu mieszkania.

Oddzielne strefy

Mieszkania dwupoziomowe przypominają swoim rozkładem dom – przestrzeń dzienna na dole i prywatna na górze. Na dole w apartamentach znajduje się część wypoczynkowa oraz jadalnia i kuchnia, natomiast oddzielona góra jest miejscem wyciszenia i relaksu, niedostępnym dla odwiedzających. To najczęściej stosowany podział w lokalach tego typu. Celem jego jest wygospodarowanie jak największej intymności części prywatnej. Takie rozwiązanie jest wygodne dla każdej rodziny, a w szczególności dla rodzin z dziećmi. Można je dostrzec i docenić szczególnie podczas wieczornych spotkań ze znajomymi. Ponieważ akustycznie te dwie strefy są znacznie lepiej oddzielone niż gdyby znajdowały się na jednym poziomie.

W otoczeniu zieleni

Mieszkania dwupoziomowe w inwestycji Apartamenty Poligonowa w Lublinie znajdują się na ostatnich piętrach budynku. To umożliwia ich przyszłym mieszkańcom dostęp nie tylko do własnych wygodnych i przestronnych tarasów lecz również do proekologicznych, zielonych tarasów mieszczących się na dachu. Dodatkowo niewątpliwym atutem inwestycji będzie wyposażanie mieszkań w dodatkowe udogodnienia Smart Home oraz klimatyzację – mówi Rafał Wojtyna, dyrektor zarządzający RWP Development.

fot. Poligonowa, Lublin / mat. prasowe

Translate »