Armatura sterowana przez Bluetooth

Dzięki systemowi eSCHELL można programować różne funkcje elektronicznej armatury i łączyć ją z centralnym systemem zarządzania budynkiem. Teraz rozwiązanie zostało wzbogacone o moduł SSC Bluetooth®, który pozwala na łatwe ustawienie parametrów pracy armatury przy pomocy smartfonu.

System eSCHELL tworzy sieć połączeń między elementami armatury elektronicznej w budynku. Za pośrednictwem inteligentnego serwera można centralnie programować wybrane funkcje systemu, jak na przykład dezynfekcja termiczna, płukanie antystagnacyjne lub kontrolować temperaturę wody użytkowej. Rozwiązanie nie tylko zarządza pracą armatury sterowanej na podczerwień i z elektroniką CVD Touch, ale też przeprowadza analizę całego systemu i wysyła powiadomienia o jego statusie. Do tej pory zdalna komunikacja w ramach systemu odbywała się między komputerem stacjonarnym a poszczególnymi przyborami za pośrednictwem systemu kablowego lub radiowego. Teraz funkcje armatury można programować również bezpośrednio przy pomocy urządzenia mobilnego i modułu SSC Bluetooth®.

Instalacja wodna na smartfon

Nowy moduł SSC Bluetooth® to innowacyjne akcesorium zaopatrzone w przewód zasilający i do transmisji danych. Po podłączeniu do armatury umożliwia on szybką i łatwą wymianę danych z tabletem lub smartfonem. Bezpłatna aplikacja SCHELL przygotowana specjalnie z myślą o urządzeniach z systemem iOS i Android umożliwia nie tylko programowanie armatur na zaplanowane działania, lecz także ustawienie dodatkowych funkcji. To duże ułatwienie dla instalatorów zwłaszcza podczas pierwszej instalacji. Zmiana ustawień z fabrycznych na dostosowane do indywidualnych wymagań stała się teraz bardzo łatwa i intuicyjna. Twórcy systemu zadbali o pełne bezpieczeństwo całego procesu – aby uzyskać dostęp do funkcji armatur, należy wprowadzić kod. Nowy moduł posiada ponadto wewnętrzny akumulator, co w praktyce otwiera opcję zapamiętywania i przenoszenia ustawień na inne elementy armatury.

Przenośne narzędzie instalacyjne

Rozwiązanie SSC Bluetooth® może być zamontowane przy armaturze na stałe lub posłużyć jako mobilny nośnik danych. W pierwszym przypadku pełni ono funkcję inteligentnego modułu sterującego pracą zaworu lub baterii elektronicznej. Dzięki zintegrowanemu kalendarzowi tygodniowemu i zegarowi płukania antystagnacyjne mogą być planowane na określone dni i godziny. Łącznie można zaprogramować do 14 różnych sekwencji. Moduł pełni ponadto funkcję narzędzia diagnostycznego, które czuwa nad pracą systemu i umożliwia korektę ewentualnych błędów. Wszystkie procesy są dokumentowane i zapisywane w postaci plików w formacie CSV. Moduł można także w każdym momencie odłączyć od zaprogramowanego już elementu instalacji i przenieść te same ustawienia na pozostałą armaturę z podobnej grupy. Programowanie ogranicza się wtedy tylko do transferu danych.

fot. materiały prasowe