ASKO S.A. wybuduje apartamentowiec w Białymstoku

Ekologiczny apartamentowiec o ponadczasowej architekturze i nowoczesnym designie powstanie przy ul. Ciepłej w Białymstoku. ASKO S.A. we współpracy z firmą Upper Finance pozyskała finansowanie na realizację inwestycji.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 7-kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 5,5 tys. m kw. 118 lokalom towarzyszyć będzie 129 miejsc postojowych i 58 komórek lokatorskich.

Mieszkańcy apartamentów przy Ciepłej będą mogli korzystać m.in. z zielonych dachów, które dodadzą uroku całej okolicy. Takie rozwiązanie pozwoli istotnie zwiększyć izolacyjność termiczną i akustyczną budynku, pełniąc jednocześnie rolę naturalnej oczyszczalni powietrza z pyłów, kurzu i spalin. Poza roślinnością na dachu znajdą się również panele fotowoltaiczne, które zapewnią m.in. energooszczędne oświetlenie budynku. Z kolei garaż podziemny zostanie wyposażony w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

ASKO S.A. jest białostockim deweloperem i generalnym wykonawcą, prowadzącym działalność od 2005 roku. Upper Finance jest niezależną polską firmą specjalizującą się w realizacji transakcji kapitałowych oraz pozyskiwaniu finansowania dłużnego.

fot. materiały prasowe

.

Translate »