Atrium Copernicus podsumowuje rok

12 marca upłynął rok od zakończenia rozbudowy toruńskiego centrum handlowego Atrium Copernicus. Dzięki temu centrum stało się największym obiektem handlowym w mieście i jednym z największych w regionie, a jego odwiedzalność wzrosła o 1/3.

Atrium Copernicus zostało otwarte w 2005 roku. Po prawie 8 latach jego funkcjonowania właściciel i zarządca obiektu, Atrium Poland, podjął decyzję o rozbudowie. Proces ten zakończył się w marcu 2015 roku oddaniem do użytku ponad 17 300 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, dzięki czemu Copernicus stał się największym centrum handlowym w Toruniu i jednym z największych w całym regionie. Obecnie obiekt zajmuje 47 000 mkw. GLA, na których funkcjonuje 144 lokali handlowo-usługowych.

Zmiany, które dokonują się w Atrium Copernicus po oddaniu rozbudowanej części doceniają zarówno klienci, jak i najemcy. Wskaźniki odwiedzalności od czasu otwarcia nowej części centrum wzrosły o 1/3, a sieci handlowe są wyraźnie zainteresowane wynajmem powierzchni handlowej w obiekcie, na co wskazuje wysoki poziom komercjalizacji, wynoszący obecnie 95 proc.

fot. materiały prasowe