AWBUD S.A. generalnym wykonawcą kolejnych etapów Nowej Papierni

Vista Development Sp. z o.o. będącą częścią Grupy RED-Real Estate Development – polskiego dewelopera specjalizującego się w realizacji stylowych oraz funkcjonalnych inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, podpisała umowę z firmą AWBUD S.A., która będzie odpowiedzialna za realizację  dwóch ostatnich etapów  inwestycji  Nowa Papiernia we Wrocławiu.

Nowa Papiernia to inwestycja mieszkaniowa powstająca w centrum  Wrocławia. Projekt osiedla zakładał rewitalizację oraz adaptację budynków dawnej fabryki papieru na klimatyczne lofty oraz budowę nowych budynków mieszkalnych. W ramach ostatnich dwóch  etapów inwestycji zaplanowano trzy budynki mieszkalne łącznie 171 mieszkań , w tym rekonstrukcję XIX-sto wiecznej Kamienicy Pod Pelikanem, wybudowanej w 1861 roku.  Planowany termin zakończenia prac budowlanych dwóch budynków mieszkalnych przewidziano na wrzesień 2018 roku, natomiast Kamienicy Pod Pelikanem na luty 2019 roku.

AWBUD od ponad 28 lat działa na polskim rynku, gdzie dotychczas zrealizował ponad 450 inwestycji. Od 2011 roku spółka AWBUD S.A. jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

fot. materiały prasowe