Baterie termostatyczne Ferro

Nie ma nic przyjemniejszego niż odprężający prysznic po ciężkim dniu. Zazwyczaj najpierw odkręcamy kurek i czekamy aż ze słuchawki zacznie płynąć ciepła woda. Później zaczynamy ustawiać pożądaną temperaturę. Dodajemy trochę zimnej, trochej ciepłej, potem jeszcze odrobinę zimnej. Woda w tym czasie szerokim strumieniem beztrosko płynie do odpływu. Na koniec uzyskujemy właściwą temperaturę i możemy wreszcie rozkoszować się relaksującą kąpielą. Historia powtarza się każdego dnia, a licznik wodomierza bije kolejne rekordy zużycia wody. Przypominamy sobie o tym dopiero gdy otrzymujemy rachunek, ale myślimy najczęściej, że tak po prostu musi być.

140507FERRO1 Wysokie poziom zużycia wody wydaje się nam zupełnie naturalny. Widocznie komfort w kabinie prysznicowej czy wannie powinien tyle kosztować. Najgorzej gdy nie uzyskujemy ani oszczędności, ani komfortu, bo podczas naszej kąpieli, ktoś z domowników w kuchni potrzebuje wody na herbatę, albo sąsiad zaczyna podlewać ogródek. Wówczas ciśnienie w instalacji gwałtownie się zmienia i doświadczamy kontaktu z lodowatą wodą albo poparzenia wrzątkiem. A co się dzieje, gdy podczas beztroskiej kąpieli przypadkiem przestawimy łokciem regulację temperatury strumienia? Nieprzyjemne dreszcze albo piekielne gorąco gwarantowane. Nie ma chyba bardziej frustrującej, łazienkowej sytuacji niż ciągła walka z kurkami. O odpoczynku możemy zapomnieć.

Na szczęście istnieje jedno, skuteczne rozwiązanie, które może zniwelować nasze kąpielowe problemy – baterie termostatyczne, zapewniające nie tylko oszczędność wody, ale i spokojną relaksującą kąpiel bez nieprzyjemnych niespodzianek. Znajdziemy je między innymi w ofercie firmy Ferro. Wystarczy wybrać na pokrętle odpowiednią temperaturę (płynny zakres regulacji od 0 do 50 stopni Celsjusza). Specjalna blokada umożliwi utrzymanie najbardziej optymalnej temperatury wody, 38 stopni Celsjusza, co jest niezwykle ważne gdy w domu przebywają małe dzieci. Jeśli ustawimy odpowiednią temperaturę dziecko na pewno nie poparzy się pod prysznicem. Blokadę można wyłączyć wciskając odpowiedni przycisk. Dzięki temu unikniemy marnowania wody, a dodatkowo, jej temperatura od początku będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. W ten sposób nie tylko oszczędzamy wodę, ale i energię potrzebną do jej ogrzania. Ze słuchawki zawsze popłynie woda o tej samej temperaturze.

140507FERRO3 Ekonomia, wygoda i bezpieczeństwo użytkowania, a także jakość wykonania i zastosowane zabezpieczenia to główne zalety baterii Ferro. Urządzenia wyposażone zostały w specjalne filtry siatkowe, które chronią wnętrze baterii przed zanieczyszczeniami. Pokryte są także powłoką z najwyższej jakości chromu.

W kolekcji Ferro znajdziemy baterie o atrakcyjnym wzornictwie. Minimalistyczne, opływowe kształty i ciekawy design, doskonale komponujące się z aranżacją nowoczesnej łazienki zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

(fot. materiały prasowe)

 

Translate »