Będą nowe biura w Krakowie

Budynek Axis, zlokalizowany niedaleko ścisłego centrum Krakowa, będzie miał około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Zakończenie budowy zaplanowane jest na czwarty kwartał 2016 roku.

Skanska Property Poland rozpoczyna budowę swojej drugiej inwestycji biurowej w stolicy Małopolski. Nowy budynek będzie miał osiem pięter plus parter oraz trzy kondygnacje podziemne, na których znajdą się wewnętrzne parkingi oraz pomieszczenia techniczne. Realizowany w sąsiedztwie zielonego skweru projekt wybudowany zostanie zgodnie z filozofią Workplaces by Skanska, zakładającą m.in. tworzenie otwartych i przyjaznych miejsc do pracy. Budynek powstanie przy ulicy Przy Rondzie, nieopodal Ronda Mogilskiego, które jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w mieście.

Axis to kolejny zielony budynek budowany przez Skanska. Oznacza to, że projekt jest innowacyjny, ma mniejszy wpływ na środowisko, oferuje wysoki komfort pracy w biurach oraz niższe koszty eksploatacji. Cechy te potwierdzi certyfikacja w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold. Budynek będzie zużywał 25% mniej energii oraz 40% mniej wody w stosunku do obowiązujących norm. Podczas jego realizacji aż 94% odpadów z budowy zostanie poddanych recyklingowi, a przeważająca część materiałów budowlanych będzie pochodziła z regionalnych źródeł. Wyposażony w stojaki na rowery, przebieralnie i prysznice dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych, będzie dobrym miejscem do pracy dla miłośników ekologicznych rozwiązań.

Autorem projektu architektonicznego Axis jest Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A. Za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.

il. Skanska Property Poland