BIK Park Wrocław będzie rozbudowany

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja realizowana spekulacyjnie dostarczy 22 500 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Tym samym powierzchnia całego kompleksu osiągnie docelową wielkość 47 500 m2.

BIK powierzyło firmie Atlas Ward prowadzenie prac w zakresie generalnego wykonawstwa. Zakończenie inwestycji i oddanie nowego obiektu do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 roku.

„Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie. Widzimy jednocześnie duże zapotrzebowanie na obiekty dostępne od zaraz. Dlatego ruszamy z inwestycją, którą realizujemy na zasadach spekulacyjnych. Równolegle prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych okresach uda nam się skomercjalizować cały obiekt” – powiedział Krzysztof Mucha z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Inwestycja BIK Park Wrocław zlokalizowana jest w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 przy węźle Pietrzykowice. W ramach uruchomionego projektu obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można elastycznie dopasować do potrzeb najemców.

fot. materiały prasowe