Biuro Sii z certyfikatem Common Criteria

Sii Gdańsk, jako jedna z nielicznych firm w Europie, otrzymała certyfikat bezpieczeństwa Common Criteria. Jest to potwierdzenie spełnienia najbardziej restrykcyjnych wymagań dotyczących poziomu zabezpieczenia systemów informatycznych.

W grudniu 2014 roku siedziba Sii w Olivia Business Centre przeszła pomyślnie certyfikację, która uchodzi za jedną z najtrudniejszych do realizacji. Audytorzy z Niemiec docenili wszechstronne przygotowanie gdańskiego oddziału pod kątem: bezpieczeństwa fizycznego, środowiskowego, ochrony połączeń sieciowych, świadomości procedur wśród pracowników, standardów wytwarzania oprogramowania dla klientów oraz zaawansowanej infrastruktury.

Common Criteria otworzyło Sii furtkę na podpisanie wielu nowych kontraktów z największymi światowymi koncernami. Oprócz tego gdański oddział stawia na intensywny rozwój współpracy ze swoimi klientami, co wiąże się z realizacją kolejnych projektów i zwiększeniem potrzeb rekrutacyjnych Sii. Firma do końca 2015 roku planuje zatrudniać w Gdańsku łącznie 700 inżynierów.

fot. materiały prasowe