Biurowa wizytówka Gdańska oficjalnie otwarta

Blisko 350 osób reprezentujących branżę nieruchomości, najemców, lokalne władze samorządowe i instytucje otoczenia biznesu wzięło udział w oficjalnym otwarciu budynku Argon, III etapu gdańskiej Alchemii. Podczas uroczystości ogłoszono również rozpoczęcie budowy NEONU, ostatniego etapu kompleksu.

– Rynek biurowy w Trójmieście, tak jak i w innych dużych aglomeracjach w Polsce, dynamicznie rośnie. Bardzo się cieszę, że jako lokalny deweloper komercyjny od samego początku mamy duży udział w jego rozwoju. Razem z budynkiem Argon dostarczyliśmy na rynek już ponad 100 tys. mkw. powierzchni, stworzyliśmy więc ponad 20% rynku biurowego w Gdańsku – powiedział Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus, dewelopera Alchemii.

Argon ma 14 kondygnacji naziemnych i kształt litery H, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 38 tys. mkw., z czego na biura przypada ok. 36 tys. mkw. Parter budynku przeznaczony jest na działalność usługowo-handlową. Na łącznej powierzchni blisko 1700 mkw. funkcjonować będzie docelowo 11 różnych podmiotów, w tym aż 9 gastronomicznych. Pomiędzy III i planowanym, IV etapem Alchemii powstanie pieszy pasaż usługowo-handlowy, w którym znajdą się też elementy małej architektury. Warto podkreślić, że oddanie budynku Argon do użytku nastąpiło z dwumiesięcznym przyspieszeniem względem pierwotnym założeń.

fot. materiały prasowe