Bohema – Strefa Praga startuje

Mieszkania w Bohemie to koncept, który łączy komfort mieszkania w nowym budynku z klimatem starego, zrewitalizowanego otoczenia. Projekt Bohema jest wyjątkowym pomysłem nowej przestrzeni do życia w Warszawie. Jej integralnym komponentem jest część mieszkaniowa. Apartamentowce mają gwarantować komfort mieszkania w nowoczesnym budynku ze wszystkimi udogodnieniami, czyli parkingami podziemnymi, windami, dużymi przeszkleniami, a także ogródkami na parterze, balkonami, loggiami i tarasami na dachu.  Z drugiej strony będą się wpisywać w otoczenie i nawiązywać do rewitalizowanej fabryki.

W pierwszym etapie, którego sprzedaż trwa obecnie, powstaną trzy budynki. W dwóch kameralnych 6-piętrowych budynkach i jednym 4-piętrowym powstanie łącznie 303 mieszkania. Ich metraż waha się od 27 do 135 m2. Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Poprzemysłowy charakter tego miejsca będą również podkreślały balkony oraz loggie poprzez surowość materiałów wykończeniowych.

Projekt został stworzony przez pracownię architektoniczną: Grupa 5 Architekci Sp. z o.o.  z wyłączeniem budynków komercyjnych wokół komina tj.: Warzelnia, Glicerynownia i Kotłownia, za którą odpowiada pracowania SUD Architekci. Deweloperem jest firma Okam.  Budowa pierwszego etapu rusza na początku 2018 roku a zakończy się na przełomie trzeciego, czwartego kwartału 2019 roku.

fot. materiały prasowe