Bosch Security Systems dla wieżowca Shanghai Tower

Na potrzeby Shanghai Tower Bosch Security Systems stworzył kompleksowe i zintegrowane rozwiązania składające się z systemu dozoru wizyjnego, systemu nagłośnieniowego i dźwiękowego systemu ostrzegawczego oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu.

Shanghai Tower wznosi się na wysokość 632 metrów i zdecydowanie góruje nad pozostałymi budynkami chińskiego megamiasta. To najwyższy budynek w Chinach i drugi, po Burdż Kalifa w Dubaju, najwyższy wieżowiec na świecie. Budowa Shanghai Tower trwała sześć lat i zakończyła się pod koniec 2015 roku. Budynek liczy 127 kondygnacji nad ziemią i 5 kondygnacji podziemnych, dlatego bywa też nazywany „pionowym miastem”. Obiekt powstał z myślą o wszechstronnym użytkowaniu. Oprócz powierzchni biurowej, obiektów handlowych i rozrywkowych przewidziano tam także luksusowy hotel. Codziennie z budynku korzysta 16 000 osób. Zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu powierzono firmie Bosch. Tak ambitne zadanie wymagało stworzenia kompleksowego i zintegrowanego rozwiązania, składającego się z systemu dozoru wizyjnego, systemu nagłośnieniowego i dźwiękowego systemu ostrzegawczego oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu.

Shanghay Tower (Large)

Inteligentny monitoring przez całą dobę

Podstawowym elementem systemu jest 2 100 kamer stałopozycyjnych wysokiej rozdzielczości Bosch DINION i FLEXIDOME oraz kamer zmiennopozycyjnych AUTODOME. Są one rozmieszczone na wszystkich kondygnacjach i spełniają różnorodne wymagania eksploatacji. Dzięki technologii Bosch Starlight pracujące przez całą dobę kamery dostarczają obraz wysokiej rozdzielczości, niezależnie od aktualnych warunków oświetleniowych, pory dnia czy dynamiki ruchu filmowanych scen.

Kamery sieciowe Bosch AUTODOME umożliwiają personelowi ochrony hotelu monitorowanie wybranych osób i obiektów z wykorzystaniem funkcji inteligentnego śledzenia (Intelligent Tracking). Wbudowana funkcja inteligentnej analizy obrazu umożliwia zaalarmowanie personelu ochrony i automatyczne lub manualne śledzenie obiektów w razie wystąpienia zdefiniowanych wcześniej parametrów.

Dzięki automatycznej korekcie ekspozycji, ustawienia kamer są automatycznie dopasowywane do dynamiki scen, warunków oświetleniowych oraz zmieniającej się jasności tła. Odgrywa to ważną rolę w przypadku Shanghai Tower. Aby zapewnić budynkowi możliwie energooszczędne oświetlenie, elewacja została zaprojektowana w sposób zapewniający maksymalne wykorzystanie światła dziennego. Z tego powodu różnice w oświetleniu scen są większe niż w przypadku sztucznego oświetlenia. Kamery sieciowe AUTODOME są wyjątkowo dobrze dostosowane do pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych.

fot. Bosch

 

Translate »