Budotex wybuduje nowy biurowiec we Wrocławiu

W pierwszym kwartale 2016 roku rozpocznie się budowa II etapu osiedla Tęczowy Raj. Tym razem – poza nowymi mieszkaniami – przy ulicy Jeździeckiej we Wrocławiu powstanie także nowy biurowiec.

W I etapie inwestycja Budotexu miała charakter stricte mieszkaniowy. W II etapie, zgodnie z nową koncepcją zabudowy terenu, deweloper wybuduje dwa pięciopiętrowe budynki, a jeden z nich będzie obiektem biurowo-usługowym. Na jego ostatniej kondygnacji powstaną dodatkowo dwa 4-pokojowe mieszkania o podwyższonym standardzie, do których przynależeć będą około 100-metrowe tarasy wybudowane na dachu.

Biurowiec zostanie połączony z budynkiem mieszkalnym łącznikiem usługowym. Wielostanowiskowy garaż znajdzie się na parterze, a wszystkie ogródki przynależne do części mieszkalnej, zostaną wyniesione na poziom pierwszego piętra.

– Aktualnie zamykamy sprawy formalno-prawne, czekamy na uzyskanie pozwolenia na budowę, przygotowujemy ofertę sprzedaży i pracujemy nad ostatnimi szczegółami projektu architektonicznego. Więcej szczegółowych informacji na temat inwestycji będziemy mogli przekazać na początku przyszłego roku – zapowiada Tadeusz Suleja z Budotexu.

W I etapie inwestycji Budotex wybudował w sumie 50 mieszkań o powierzchni od 27 do 93 m kw., w cenie od 5300 do 6600 zł. Na parterze budynku powstały także trzy lokale usługowe. Budowa osiedla zakończyła się w czerwcu 2015 roku, a we wrześniu rozpoczęto proces przekazywania właścicielom kluczy do ich mieszkań. Aktualnie w ofercie dewelopera pozostało tylko 6 wolnych lokali.

Po zakończeniu całej inwestycji, Tęczowy Raj tworzyć będzie zespół trzech pięciopiętrowych budynków (w tym dwa mieszkalne i jeden biurowy) ustawionych równolegle względem siebie i prostopadle do ulicy Jeździeckiej.

Widok na I etap i fragment działki II etapu osiedla

fot. 1 – Działka na której powstanie II etap osiedla; widok z I etapu / materiały prasowe

fot. 2 – Widok na I etap i fragment działki II etapu osiedla / materiały prasowe