Charytatywna sztafeta Poland Business Run

Biznesowy bieg został zorganizowany już po raz czwarty. Na starcie stanęło ok. 10 tysięcy biegaczy reprezentujących setki firm i instytucji. W trzech miastach pobiegły także drużyny reprezentujące markę Rockfon w Polsce.

Poland Business Run odbył się w ostatnią niedzielę 14 września. Uczestnicy wystartowali jednocześnie w pięciu największych miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Katowicach. Bieg jak co roku miał na celu wsparcie podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W biegu uczestniczyły pięcioosobowe drużyny. Każda musiała przebiec 19 km. Dystans do przebiegnięcia dla jednego zawodnika w zespole wynosił 3,8 km. W Warszawie, a także w Łodzi i Katowicach pobiegły drużyny reprezentujące markę Rockfon. W tym roku sztafeta objęła więcej miast. Tegoroczny bieg przyciągnął rekordową jak do tej pory liczbę uczestników blisko 10 tysięcy biegaczy. Zebrano 738 tys. zł. W sumie w poprzednich edycjach zebrano fundusze dzięki którym udało się kupić 10 protez i pomóc 8 osobom.

Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group – największego na świecie producenta materiałów ze skalnej wełny mineralnej, z siedzibą w Danii. W Polsce marka Rockfon jest obecna od 1994 roku. Od 2005 roku jej wyroby produkowane są w fabryce w Cigacicach, skąd są eksportowane na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Dodatkowo rozwiązania akustyczne Rockfon produkowane są w zakładach w Holandii, Francji i Rosji.

fot. Rockfon