Czy wiesz, co robi dla Ciebie Narodowy Bank Polski?

Utrzymywanie stabilnych cen, emisja pieniądza, funkcja banku banków – podstawowe zadania Narodowego Banku Polskiego intrygują, bo nie są powszechnie znane. Dlatego warto odwiedzić specjalny serwis internetowy przygotowany przez bank centralny. Można tam sprawdzić, czym zajmuje się NBP i jakie korzyści dla społeczeństwa wynikają z funkcjonowania tej instytucji.

Strona poznaj.nbp.pl to przetłumaczone na prosty język przez ekspertów Narodowego Banku Polskiego źródło wiedzy o roli i zadaniach banku centralnego. Trzy podstawowe funkcje – utrzymanie stabilności cen, emisja pieniądza i nadrzędna rola w sektorze bankowym – NBP sumuje mottem „Dbamy o wartość pieniądza”. Dzięki stronie poznaj.nbp.pl można dowiedzieć się, co kryje się za tym hasłem, jaki wpływ na nasze życie mają decyzje podejmowane w NBP oraz czym są one uwarunkowane i kiedy efekty tej pracy są dostrzegalne. Serwis zawiera wiele ciekawostek i wiedzy opisanej przystępnym językiem, z której każdy wyciągnie wiele praktycznych wskazówek.

Bank centralny – dla wielu osób instytucja tajemnicza – daje okazję do poznania jego pracy, która wpływa na życie każdego z nas, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

fot. materiały prasowe