DB Schenker w drużynie Szlachetnej Paczki

Operator logistyczny od dekady jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje SZLACHETNĄ PACZKĘ. Firma odpowiada za transport paczek między magazynami dystrybucyjnymi podczas finału projektu, który w tym roku odbył się 9 i 10  grudnia.

– Największym wyzwaniem jest zorganizowanie całej logistyki w trakcie finału projektu. Do ostatniej chwili trudno jest przewidzieć, ile dokładnie samochodów będzie potrzebnych, aby przewieźć wszystkie przygotowane paczki w wyznaczonym terminie, czyli w trakcie jednego weekendu. W tej kwestii polegamy na naszym doświadczeniu, sieci logistycznej i zespole pracowników oraz partnerów biznesowych. W tym roku w finałowy weekend na drogi wyjechały 24 samochody w barwach DB Schenker, by dostarczyć tysiące paczek do magazynów dystrybucyjnych Stowarzyszenia WIOSNA  – mówi Andrzej Gluźniewicz z DB Schenker.

Zaangażowanie operatora w SZLACHETNĄ PACZKĘ nie kończy się na transporcie paczek między magazynami podczas finału akcji. Co roku pracownicy z różnych oddziałów firmy, biorą również czynny udział jako darczyńcy. Przygotowują wybranym rodzinom paczki, angażując do zbiórki nie tylko współpracowników, ale również swoich bliskich i klientów, dla których pracują na co dzień. W tym roku pracownicy wybrali z bazy SZLACHETNEJ PACZKI 6 potrzebujących rodzin.

SZLACHETNA PACZKA to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie wokół idei „mądrej pomocy”, czyli takiej, która daje szansę na zmianę. Paczki przygotowane przez darczyńców wolontariusze dostarczają rodzinom z pomocą m.in. DB Schenker podczas finału projektu, o którym nie bez powodu przyjęło się mówić: Weekend Cudów.

fot. materiały prasowe