Dobre wyniki Ghelamco

Firma Ghelamco podała w komunikacie, że zamknęła rok 2014 ze wzrostem płynności i najwyższym wśród konkurencyjnych firm deweloperskich wskaźnikiem wypłacalności na poziomie 54%. Sytuacja finansowa firmy stabilna, o czym świadczą opublikowane właśnie wyniki finansowe. Obserwowany obecnie wzrost stopy pustostanów i jednocześnie duża podaż budynków biurowych nie wpływa na zmniejszenie liczby planowanych przed Ghelamco inwestycji komercyjnych. Odsetek niewynajętej powierzchni w oddanych do użytku obiektach biurowych w portfelu dewelopera sięga zaledwie około 5%, co w odniesieniu do ogólnej sytuacji na stołecznym rynku, gdzie wskaźnik pustostanów na koniec 2014 wyniósł 13,3% (źródło: Cushman & Wakefield, Martketbeat Wiosna 2015), również świadczy o dobrej kondycji firmy.

„Wskaźniki zadłużenia Ghelamco w stosunku do aktywów są więcej niż bezpieczne, co gwarantuje stabilną pozycję naszej firmy na rynku również w trudnych warunkach. Nawet, gdyby doszło do spadku wartość nieruchomości, nie wpłynie to na zachwianie naszych konwenantów finansowych” – mówi Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu Ghelamco Invest. – „Stabilna kondycja finansowa Ghelamco jest najlepszym argumentem za kolejnymi inwestycjami – tylko one gwarantują rozwój spółce deweloperskiej”.

Portfolio firmy obejmuje ponad 600 tys. mkw. powierzchni komercyjnych, a wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekroczył 1,2 mld EUR. W 2015 roku Ghelamco koncentruje się na realizacji i komercjalizacji największego powstającego aktualnie w Europie kompleksu biurowego Warsaw Spire o powierzchni 100 000 mkw. Projekt, na ponad 12 miesięcy przed całkowitym oddaniem go do użytkowania jest już wynajęty na poziomie 30%.

fot. materiały prasowe

 

Translate »