Drzwi do każdego wnętrza

Z roku na rok producenci drzwi oferują coraz bogatsze wzornictwo i poszerzają wybór nadruków i subtelnych detali, podkreślających przynależność stylistyczną produktów. Jednak to stałe elementy stolarki drzwiowej, takie jak klamka, czy przylga w największym stopniu definiują charakter danego modelu. Jak dobrać drzwi odpowiednie do stylu wnętrza mieszkania czy biura, kierując się powyższą zasadą?

Zazwyczaj przyjmuje się, że drzwi bez przylgi wpisują się w styl minimalistyczny, przylgowe zaś pasują do klasycznego wnętrza. W ofercie firmy Pol – Skone pojawiły się skrzydła drzwiowe, które łączą oba systemy, jak w przypadku modelu Etiuda, w którym jedynie górna krawędź jest wykonana bez przylgi. Wspomniany producent proponuje dwa rodzaje skrzydeł. Jeśli oszczędność dekoracyjna i niechęć do skomplikowanej formy jest stylem w jakim najchętniej urządzilibyśmy wnętrze, wybierzmy skrzydło w wersji z matowym hartowanym szkłem – Astro W1A. Jeśli jednak w naszym mniemaniu zwycięża klasyka – odpowiednim modelem będzie Classic Lux.

Co z tą przylgą?

Przylga to nic innego, jak uskok w krawędzi skrzydła. Dzięki niej drzwi szczelniej tłumią hałasy i są „cieplejsze”. To standardowe rozwiązanie, jeśli wnętrze ma być urządzone konwencjonalnie. W nowoczesnych aranżacjach mieszkania lub innego wnętrza dominują skrzydła bezprzylgowe, czyli takie, które razem z ościeżnicą tworzą jednolitą, płaską taflę. Jednocześnie dodają one elegancji i powiększają optycznie przestrzeń podłogi, wpisując się we wciąż popularny trend na minimalizm. Obok estetyki, jest to również kwestia praktycznego podejścia do elementów, z jakich składa się nasze wnętrze.

Kiedy sprawdzą się drzwi bezprzylgowe? W większości mieszkań w budynkach wielorodzinnych, które mają wąskie przejścia i korytarze. Ponadto w sypialniach i łazienkach, które przez większość dnia pozostają zamknięte.

Jakość, styl i oszczędność

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim jest połączenie systemu przylgowego i bezprzylgowego nasi klienci mają jeszcze większy wybór możliwości aranżacyjnych – tłumaczy Piotr Maciejewski, z sieci Drzwi i podłogi VOX. – Kupując drzwi Pol-Skone z usługą montażu zaoszczędzimy 25%. Jeśli nie mamy koncepcji, które drzwi wybrać, w salonach sieci Drzwi i podłogi VOX możemy również skonsultować się z projektantem, który doradzi jaki model sprawdzi się w naszym wnętrzu.

Fot. Drzwi model: noble, etiuda, sempre, sempre grafit

(materiały prasowe)

Translate »