ECE Polska zarządza kolejnymi galeriami handlowymi w Polsce

Fundusz inwestycyjny ECE European Prime Shopping Centre Fund II, lider na rynku nieruchomości komercyjnych, nabył 9 lipca br. dwie kolejne galerie handlowe w Polsce, Atrium w Koszalinie i Felicity w Lublinie. Od 10 lipca ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. rozpoczyna zarządzanie tymi obiektami, rozbudowując tym samym swój portfel do dziesięciu śródmiejskich centrów handlowych.

9 lipca doszło do zamknięcia transakcja nabycia obu centrów przez fundusz ECE European Prime Shopping Centre Fund II. W portfelu funduszu jest obecnie 9 obiektów handlowych zlokalizowanych w Niemczech, Polsce na Węgrzech oraz we Włoszech. Łączna wartość rynkowa wynosi ok.1,5 miliarda euro.

„Proces inwestycji w centra handlowe stał się dłuższy i bardziej złożony. Decyzje poważnych podmiotów o inwestycjach w tę klasę nieruchomości uwarunkowane są szczegółową analizą i zależą od wyników bardzo krytycznej oceny szans danego obiektu w coraz bardziej wymagającym otoczeniu rynkowym. Niewiele centrów przechodzi obecnie przez to sito, szczególnie przy tak restrykcyjnych kryteriach, jak nasze” – powiedział Leszek Sikora dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

fot. archiwum