EFL przenosi biuro do Alchemii

Europejski Fundusz Leasingowy, będący częścią Credit Agricole, przenosi swoje biuro do wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Na swoje potrzeby firma wynajęła ponad 200 m2 w II etapie inwestycji. Firma relokuje się z pobliskiego budynku biurowego Grunwaldzka 413.

Alchemia to wielofunkcyjny kompleks biznesowy powstający w Gdańsku, którego deweloperem jest firma Torus. Inwestycja realizowana jest w IV etapach, z których pierwsze dwa zostały już oddane do użytku (kolejno w 2013 i 2015 roku). II etap inwestycji dostarczył blisko 22 tys. m2 powierzchni biurowej, a składają się na niego dwie wieże biurowe (Ferrum i Titanium) usadowione na wspólnej, czterokondygnacyjnej podstawie, w której ulokowane zostało biuro EFL.

W grudniu 2015 roku II etap Alchemii uznany został za Najlepszy Nowy Biurowiec Roku w Polsce podczas najbardziej prestiżowego konkursu branży nieruchomości komercyjnych w kraju, Eurobuild Awards 2015. Pod koniec marca 2016 roku sfinalizowana została umowa jego sprzedaży ze spółką zależną Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.. Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji o łącznej powierzchni do wynajęcia (GLA) blisko 39 tys. m2 i całkowitej powierzchni typowej kondygnacji biurowej aż 3 tys. m2.

fot. materiały prasowe