Elegancki kształt funkcjonalności

Budynek mieszący Archiwum oraz Wspólny Rejestr Gruntów Dolnej Saksonii i Hamburga w Stade to kolejny przykład wizjonerskiej architektury ukształtowanej przez funkcję. Eleganckie połączenie struktur otwartych i zamkniętych w powłoce budynku umożliwiły systemowe rozwiązania firmy Schüco.

Wyzwaniem dla architektów z firmy pbr Planungsbüro Rohling AG było stworzenie nowoczesnego archiwum gwarantującego odpowiednie warunki do przechowywania dokumentów i oszczędność kosztów eksploatacji. Atutem zwycięskiego projektu jest przemyślane, holistyczne podejście do planowania przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej estetyki budynku. Dzięki fuzji tradycyjnej cegły z nowoczesnymi materiałami w postaci szkła i aluminium powstał nowoczesny i funkcjonalny obiekt, który nie tylko doskonale wkomponowuje się w przemysłowe otoczenie, lecz również daje nowy impuls do dalszego rozwoju urbanistycznego tej części miasta.

foyer_archiwum_stade_m

We wnętrzu dźwiękoszczelne ściany działowe pozwalają odwiedzającym na studiowanie dokumentów w ciszy i spokoju. Tam, gdzie było to wymagane, zastosowano transparentne ściany działowe i drzwi w systemie Schüco Firestop, które dyskretnie oddzielają przestrzenie, zapewniając jednocześnie ochronę przeciwpożarową. Wszystkie elementy Schüco zostały kolorystycznie dopasowane do estetycznej stylistyki budynku.

fot. materiały prasowe