Erbud generalnym wykonawcą Galerii Młociny

Firma Erbud została wybrana na generalnego wykonawcę Galerii Młociny, nowoczesnego kompleksu handlowo-usługowo-rozrywkowego powstającego w Warszawie – na Bielanach. Całkowita wartość zawartego kontraktu wynosi ponad 500 milionów zł. Otwarcie Galerii Młociny jest planowane na drugą połowę 2018 roku.

Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Obecnie trwa proces przygotowywania terenu do prac budowlanych. W maju ogłoszono także pierwsze umowy najmu powierzchni handlowej w Galerii Młociny.

Galerię Młociny wyróżnia projekt architektoniczny, który powstał w dwóch pracowniach architektonicznych – Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Projekt Galerii Młociny jest także zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat BREEAM. Dwupiętrowy kompleks z czterema kondygnacjami handlowo-usługowymi został zaprojektowany tak, aby korzystać z walorów lokalizacji, w której będzie wybudowany. Dlatego w ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna z widokiem na Las Młociński. Latem będzie to strefa relaksu z ogródkami restauracyjnymi i infrastrukturą zachęcającą do uprawiania sportu (boiska, ścieżki do biegania), a zimą miejsce na pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu.