Fadesa Polnord Polska przekazała klucze do 2000 mieszkań

Hiszpańsko-polska spółka Fadesa Polnord Polska, od rozpoczęcia działalności na rynku polskim w 2005 roku do połowy bieżącego roku, sprzedała ponad 2150 mieszkań. Spółka osiągnęła w ostatnim czasie wynik 500 mieszkań w przedsprzedaży w swoich projektach zlokalizowanych we Wrocławiu (Osiedle Innova i Osiedle Moderno).

FPP została utworzona w roku 2005, a jej akcjonariuszami są: hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA SA (51% kapitału) i polska spółka  POLNORD SA (49% kapitału). W pierwszych sześciu miesiącach 2014 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 123,67 mln zł. W końcu czerwca bieżącego roku spółka posiadała kapitał własny w wysokości 95,59 mln zł, a zobowiązania z tytułu kredytów wynosiły zaledwie 3,85 mln zł. Deweloper posiada grunty pozwalające na wybudowanie ponad 1000 mieszkań.

Obecnie w trakcie realizacji są projekty: Ostoja Wilanów w Wilanowie oraz osiedla: Innova i Moderno we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Natomiast w przygotowaniu są dwie inwestycje: Apartamenty Innova, kolejna na wrocławskich Krzykach, która ma stanowić kontynuację i rozbudowę Osiedla Innova i Osiedla Moderno, oraz Villa Botanica zlokalizowana w warszawskim Powsinie; w ramach tej inwestycji powstanie kompleks willi miejskich i stylowych kamieniczek.

na zdjęciu: Ostoja Wilanów, fot. materiały prasowe

Translate »