Fenomen Ventany

Na obrzeżach Warszawy powstaje osiedle, które bez rozgłosu, w niezwykły sposób przyciąga uwagę koneserów piękna i fanów spokoju. Jedna z największych prywatnych firm deweloperskich z Wielkiej Brytanii buduje na południowej granicy Warszawy luksusowe osiedle. Gotowych jest już 85 domów, a do końca roku powstaną kolejne rezydencje w ramach trzeciego etapu inwestycji, który został sprzedany w pierwszym kwartale 2016 aż w 30 procentach. Dzięki trasom szybkiego ruchu malowniczy kompleks „Ventana” leży w odległości zaledwie 15 minut od centrum Warszawy, w Walendowie, w  sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, Lasów Sękocińskich, stawów i rzeki Utraty.

Przestrzeń wewnątrz budynków zaprojektowało brytyjskie studio Alexander James Interiors. Mieszkańcy korzystają z kortu tenisowego, boiska, Club House, parku ze stawami, całodobowej ochrony i monitoringu. Ceny domów są porównywalne z kosztem zakupu 3-pokojowego mieszkania w centrum Warszawy i wahają się w przedziale od 1 249 000 zł do 2 100 000 złotych.

Ventana 2

Warunki dewelopera są atrakcyjne gdyż, aby zarezerwować dom, należy podpisać umowę rezerwacyjną oraz wpłacić 5% ceny. Po 30 dniach podpisywana jest już umowa notarialna, wraz z którą dokonuje się drugiej wpłaty liczącej 25% wartości zakupu.  Dopiero po zakończeniu budowy i oddaniu budynku do użytkowania klient wpłaca pozostałe 70% i następuje przeniesienie własności nieruchomości. Wraz z zakupem domu lub rezydencji kupujący staje się jedynym właścicielem działki zabudowanej budynkiem oraz współwłaścicielem nieruchomości wspólnej.

Ventana 3

Deweloper osiedla to spółka Westmark Polska będąca częścią brytyjskiej grupy UK&European Investments, jednej z największych prywatnych firm deweloperskich w Wielkiej Brytanii, ze znaczącym portfelem inwestycji na całym świecie, m.in. w Europie, Azji i na Karaibach.

fot. materiały prasowe