Firma C&W wsparła remont biblioteki dla dzieci słabowidzących

Firma Cushman & Wakefield ogłosiła zakończenie akcji charytatywnej, której celem było przeprowadzenie gruntownego remontu biblioteki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie. Projekt zakończył się sukcesem, a uczniowie Ośrodka już korzystają z odnowionej biblioteki.

W ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 8 działa szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa oraz liceum ogólnokształcące. Wszystkie placówki korzystają z zasobów wyremontowanej biblioteki. Przy Ośrodku znajduje się również internat dla uczniów spoza Warszawy. Dla osób, które nie mogą uczęszczać do szkoły, prowadzone jest nauczanie indywidualne w domach. Kształcenie odbywa się zgodnie z zasadami tyflopedagogiki. Uczniowie korzystają ze specjalnych podręczników oraz pomocy optycznych (np. lup).

Firma C&W koordynowała cały proces odnowienia biblioteki, począwszy od zbierania funduszy, aż do przeprowadzenia samego remontu. Pieniądze na pokrycie kosztów modernizacji zbierane były w ramach kilku akcji charytatywnych, takich jak sprzedaż zdjęć i wypieków cukierniczych wykonanych przez pracowników firmy, zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, czy też licytacja profesjonalnie udekorowanych choinek, jaka odbyła się w grudniu zeszłego roku w budynku Metropolitan w Warszawie.

„Kształcimy uczniów na wielu poziomach, od szkoły podstawowej, aż do szkoły średniej. Na każdym poziomie realizowana jest podstawa programowa szkół ogólnodostępnych. Oznacza to, że młodzież słabowidząca musi zapoznać się z taką samą ilością materiału w podręcznikach, czy też przeczytać taką samą liczbę lektur, jak dzieci nieposiadające takich problemów. Z tego względu odnowiona biblioteka, wyposażona m.in. w audiobooki, czy książki z powiększonym drukiem, będzie dla naszych uczniów niezwykle cenną pomocą” – powiedziała Beata Kotowska, dyrektor ośrodka.

Przedsięwzięcie przeprowadzane zostało w ramach projektu „Schools Around the World” (SATW), programu charytatywnego utworzonego w 2005 r. przez firmę Cushman & Wakefield. Jego celem jest stworzenie nowych możliwości rozwoju dla młodzieży, której szanse zostały z różnych względów ograniczone.

Oprócz pracowników i zarządu Cushman & Wakefield remont biblioteki, na różnych etapach projektu, wsparły firmy: Six Fingers, Morrow Woods, Modulyss, Aberdeen Immobilien KAG mbH, WAPOL, BRUSH by MacDonald-Wlodarska, Fabrica de Pasjone, Gamat, In Design, JanKarol_com, Dmowski & Co. Branding & Art Direction, Kwiaciarnia Victoria, Hotel Bristol, Autobłysk s.c. Dariusz Hećko, Andrzej Ślasa, EKOTRADE Sp. z o.o., PMG Partner Sp. z o.o., Sodexo Polska Sp. z o.o., Colliers International Poland Sp. z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A.

Na zdjęciu: Beata Kotowska, dyrektor ośrodka, oraz Witold Syrwid, dyrektor finansowy Cushman & Wakefield w Polsce, fot. materiały prasowe