FOTON Technik nagrodzona

30 września 2020 roku na corocznej gali „Innowatory Wprost” firma FOTON Technik otrzymała nagrodę w kategorii Ekologia i Środowisko. Dzięki wyróżniającemu się wkładowi w ochronę środowiska, eksperci Wprost nagrodzili przedsiębiorstwo należące do Grupy innogy.

Nagroda „Innowatory Wprost” jest przyznawana od 2011 roku. Do konkursu może się zgłosić każda firma prowadząca działalność w kluczowych i najbardziej dynamicznych sektorach gospodarki, m.in. transport i logistyka, infrastruktura, energetyka, budownictwo. W tegorocznej edycji laureatem w sektorze „Ekologii i środowiska” została firma FOTON Technik za innowacyjne podejście do ekologicznych rozwiązań. Nowoczesne rozwiązania FOTON Technik przyczyniają się do zmiany świadomości ekologicznej klientów mieszkających w domach, którzy dzięki fotowoltaice mogą w 100% przestawić się na korzystanie z czystej energii pochodzącej ze słońca.  

– Nagroda „Innowatory Wprost” to zwieńczenie naszej pracy na rzecz zmiany świadomości ekologicznej Polaków oraz proekologicznego podejścia firmy do prowadzonej działalności. Nasze technologie są nastawione na poprawę komfortu życia naszych klientów, przy użyciu instalacji fotowoltaicznych oraz dodatkowych urządzeń, o które można rozbudować swoją instalację – mówi Michał Skorupa, prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.

FOTON Technik działa na polskim rynku od 2015 roku. W tym czasie firma stała się liderem rynku fotowoltaiki w Polsce i zdobyła duże zaufanie ze strony już 15 tysięcy klientów biznesowych i prywatnych. Przedsiębiorstwo stawia na rozwój za pomocą nowych technologii stale poszerzając ofertę swoich usług. Nagroda „Innowatory Wprost” jest zwieńczeniem pracy firmy na rzecz ekologii. Firma FOTON Technik poza zapewnianiem usług fotowoltaicznych wprowadziła proekologiczne rozwiązania do swojej codziennej pracy.

Foton Technik stawia na ekologiczne rozwiązania

Firma odpowiedzialnie podchodzi do ekologicznych działań, wprowadzając je na wszystkich etapach pracy. W systemie sprzedaży online i sprzedaży mieszanej wszystkie dokumenty mogą zostać podpisane podpisem elektronicznym, za pomocą platformy Autenti. Pozwala to zmniejszyć ilość zużywanego papieru, co jest pierwszym krokiem do wdrażania idei Paperless office. Swoich pracowników zaopatruje w samochody hybrydowe, aby zminimalizować ślad węglowy. Priorytetem firmy jest produkcja czystej energii, dlatego stawia na rozwój świadomych ekologicznych procesów, od początku do końca realizacji instalacji.

Certyfikat Pioniera ekologicznego stylu życia

FOTON Technik podkreśla znaczenie inwestycji w zieloną energię. Firma chcąc uhonorować swoich Klientów, wręcza im Certyfikat Pioniera ekologicznego stylu życia. To wyjątkowe wyróżnienie dla ludzi świadomych własnego wkładu w środowisko – w otoczenie, w którym żyjemy na co dzień. Ta odpowiedzialna postawa zasługuje na pochwałę, dlatego FOTON Technik chce przyznać swoim Klientom dyplom uznania i pogratulować ważnej decyzji, która zwróci się w postaci niezależności energetycznej i darmowej energii słonecznej.

– Dzięki instalacjom zainstalowanym przez FOTON Technik, tylko w ciągu roku wspólnie udało nam się zaoszczędzić ponad 50 tys. ton dwutlenku węgla. Mając na uwadze ważny aspekt ekologiczny naszej działalności, powstał pomysł certyfikatu, aby podkreślić wagę i znaczenie realnego wkładu naszych Klientów w troskę o środowisko. Uważamy, że każde działanie motywowane przyszłościowym myśleniem o dobrostanie naszej planety jest godne wyróżnienia i promowania – powiedział Michał Skorupa, Prezes Zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.

Fotowoltaika z pewnością recyklingu instalacji

Moduły fotowoltaiczne mogą zostać poddane recyklingowi niemal w stu procentach. Instalując moduły fotowoltaiczne, Klient nie musi martwić się o ich demontaż i utylizację. W Polsce kwestia utylizacji elektrośmieci jest uregulowana ustawowo, zużyte moduły fotowoltaiczne zostaną poddane utylizacji bez ponoszenia kosztów ze strony właściciela. FOTON Technik ma podpisaną umowę z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., która na rzecz i w imieniu firmy spełni powyższy obowiązek.

fot. materiały prasowe