Fotowoltaika w Polsce przyspiesza

Eksperci podkreślają, że rozwój rynku OZE w Polsce jest najszybszy w historii. Fotowoltaika obecnie przeżywa swoisty boom wśród Klientów indywidualnych, prywatnych i w segmencie biznesowym.

Jednym z przykładów rozwoju sektora OZE jest FOTON Technik, należąca do Grupy innogy. Od powstania w 2016 roku, firma w październiku zrealizowała zlecenie dla 15 tysięcznego Klienta.

Głównym czynnikiem, mającym wpływ na aktywny wzrost ilości instalacji fotowoltaicznych w Polsce, jest wzrost świadomości Polaków na temat potencjału energii odnawialnej. Upowszechnianie się wiedzy na temat fotowoltaiki pozytywnie wpływa na stan całej gałęzi OZE.

Fotowoltaika w Polsce stale się rozwija i jest perspektywiczną dziedziną, która w przyszłości może mieć jeszcze większy udział w produkcji energii elektrycznej dzięki dużym elektrowniom fotowoltaicznym. Według opublikowanego w czerwcu raportu IEO „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020”, branża fotowoltaiczna w naszym kraju jest aktualnie najważniejszym sektorem spośród wszystkich gałęzi OZE. Moc instalacji fotowoltaicznych na pierwszy dzień października wyniosła 2682,7 MW. W ciągu tylko pierwszych 9 miesięcy 2020 roku, moc zainstalowana w fotowoltaice wzrosła dwukrotnie w stosunku do stanu na koniec roku 2019. Z uwagi na tak znaczący rozwój, można przewidywać, że Polska utrzyma się na 5 miejscu w Europie pod względem dynamiki przyrostu mocy zainstalowanych instalacji.

fot. FOTON technik