Fundacja Globalworth i Ioannis Papalekas przekazują 1 milion euro

Fundacja Globalworth oraz Ioannis Papalekas przekazują 1 mln euro programowi United Way „Nesting a brighter future for children”, który do 2021 roku wesprze 3500 dzieci oraz 2800 rodziców z Rumunii. Celem partnerstwa jest między innymi pomoc w zakresie edukacji.

„Jestem głęboko przekonany, że zadania związane z  edukacją młodych ludzi, oferowania im pomocy i zapewniania przynajmniej minimalnej opieki zdrowotnej powinny być dla nas priorytetem. Tego typu działania są również wspaniałym osiągnięciem w zakresie  naszej społecznej odpowiedzialności. Młodzież to nasza przyszłość, dlatego inwestowanie w  programy edukacyjne skierowane do niej jest tak kluczowe. Chcemy aktywnie uczestniczyć w tym procesie i czujemy się zobowiązani do zwiększania skali tych działań razem z United Way Romania” – mówi Ioannis Papalekas, założyciel i CEO Globalworth.

„Od ponad 14 lat identyfikujemy i szukamy możliwości rozwiązania problemów, przed którymi stoją społeczności rumuńskie – od ubóstwa po integrację społeczną, stabilność finansową i dostęp do wysokiej jakości edukacji i usług zdrowotnych. Nasza praca ma na celu objęcie wsparciem każdego członka społeczności – dbamy o to, aby dzieci były zdrowe, dobrze utrzymane i pozostały w szkole, aby ich rodzice mieli dostęp do usług zdrowotnych, szkoleń i pracy, a szkoły i nauczyciele – dostęp do warsztatów oraz odpowiednich materiałów do pracy. Zaangażowanie Globalworth Foundation bardzo pomaga nam w osiąganiu tych celów – mówi Cristina Damian, dyrektor zarządzający, United Way Rumunia.

Milion euro przekazane przez Fundację Globalworth pomoże w zorganizowaniu i wyposażeniu ośrodków społecznych w 12 miastach w Rumunii (Urlaţi, Băicoi, Jilava, Pădureni, Cluj-Napoca, Timişoara, Şemlacu Mare, Maşloc, Carani, Sînandrei, Bucovăţ i Fundulea), obejmujących opieką 3500 dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji, 2800 rodziców oraz 700 nauczycieli, wychowawców i szkolnych mediatorów. Program zapewnia wsparcie finansowe dzieciom i ich rodzinom, pomaga zaspokoić ich podstawowe potrzeby, dając dostęp do usług zdrowotnych i leków, przyborów szkolnych, oferując codzienne ciepłe posiłki i ubrania. Dodatkowo w ramach programu są organizowane wycieczki i zajęcia edukacyjne. W ramach tych społeczności szkoleni są również kolejni specjaliści, którzy będą powielać program, jak również tworzyć materiały i organizować sesje szkoleniowe dla rodziców i nauczycieli.

fot. materiały prasowe