Futureal wyemitował 10-letnie zielone obligacje

Spółka Futureal Development Holding zakończyła aukcję 10-letnich zielonych obligacji amortyzowanych na giełdzie w Budapeszcie. W wyniku emisji, która charakteryzowała się znaczną nadsubskrypcją ze strony instytucji finansowych, węgierski deweloper zgromadził kapitał o wartości 150 mln EUR (ok. 55 mld HUF).

Grupa Futureal, wraz z mieszkaniową marką Cordia, ma w przygotowaniu ponad 2 miliony m kw. realizacji w całej Europie i chce dalej inwestować na rynku mieszkaniowym i komercyjnym w CEE oraz Europie Zachodniej.

Futureal przyjął oferty nabycia obligacji o wartości nominalnej wynoszącej ok. 150 mln EUR, przy średniej rentowności na poziomie 3,47%.

Już po zakończeniu transakcji firma ogłosiła, że za realizację inwestycji Futureal w regionie odpowiadał będzie Karol Pilniewicz, który wcześniej zajmował stanowisko dyrektora regionalnego w Cromwell Group. Pilniewicz wraz z zespołem skupi się na repozycjonowaniu nieruchomości i przejęciach w kluczowych miastach regionu. Strategia ekspansji Grupy Futureal jest oparta na wieloletnim doświadczeniu deweloperskim i inwestycyjnym, a także wiedzy i umiejętności w dziedzinie projektowania i realizacji obiektów. Zadaniem nowego pionu inwestycyjnego będzie umiejętne wykorzystanie znacznej części środków pozyskanych z emisji obligacji.

– Zgromadzone fundusze otwierają przed nami nowe możliwości zagranicznej ekspansji. Futureal ma już na koncie istotne sukcesy w tej dziedzinie w krajach takich jak Polska czy Wielka Brytania, co stanowi silną podstawę do dalszej ekspansji w Europie. Planujemy także wzmacniać naszą pozycję poprzez przejęcia realizowane ze współinwestorami – powiedział Karol Pilniewicz, odpowiedzialny za inwestycje w Grupie Futureal

W ramach strategicznego planu dywersyfikacji i rozwoju, firma będzie również kontynuować inwestowanie kapitału w Europie Zachodniej.

fot. Futureal, inwestycja / materiały prasowe