Ghelamco z nagrodą za rekordową umowę najmu

Belgijski deweloper otrzymał prestiżową statuetkę CIJ Awards 2015 w kategorii Office Lease of the Year za umowę najmu powierzchni biurowej z Samsung w swoim flagowym projekcie – Warsaw Spire. Umowa z Samsung jest rekordową w skali polskiego rynku umową najmu w 2015 roku oraz historycznie największą transakcją najmu podpisaną w biurowym centrum Warszawy.

Samsung zajmie ponad 22 000 mkw. czyli ponad jedną piątą całkowitej powierzchni biurowej oferowanej w kompleksie (100 000 mkw.). Jest to konsolidacja funkcji badawczo-rozwojowych Samsung z trzech lokalizacji w Warszawie. Umowa najmu podpisana została w kwietniu 2015 roku. Najemcę reprezentowała firma JLL, która aktualnie jest także wyłącznym agentem odpowiadającym za komercjalizację Warsaw Spire.

Konkurs CIJ Awards od 14 lat organizowany jest w Polsce przez magazyn Construction & Investment Journal. W skład konkursowego jury wchodzą specjaliści w dziedzinie nieruchomości i budownictwa. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas gali 5 listopada 2015 r. w Hotelu Intercontinental w Warszawie. O prestiżowe nagrody CIJ walczą również projekty i deweloperzy w Czechach, Słowacji, Rumunii oraz na Węgrzech.

Warsaw Spire to jedna z najważniejszych inwestycji na mapie Warszawy i flagowy przykład zrównoważonego budownictwa, strategii od lat realizowanej przez Ghelamco. Projekt odniósł komercyjny sukces – na kilka miesięcy przez ukończeniem budowy inwestycja jest wynajęta na poziomie około 70%. W przyszłym roku do Warsaw Spire przeprowadzi się także sam deweloper – Ghelamco Poland.

fot. materiały prasowe