Globalworth Poland wybrał Spektrum Tower

Największy instytucjonalny inwestor i właściciel powierzchni biurowych w Polsce zmienia swoją siedzibę. Na swoje nowe biuro o  powierzchni 1500 mkw Globalworth Poland wybrał Spektrum Tower, biurowiec zlokalizowany w Warszawie, którego jest właścicielem i zarządcą.

„Decyzja o przeprowadzce była podyktowana dynamicznym rozwojem Globalworth na polskim rynku. W portfelu mamy już siedemnaście nieruchomości i planujemy kolejne akwizycje. Jednocześnie wciąż rozwijamy nasz zespół, który liczy już blisko 100 osób w Polsce. Dlatego zależało nam na wyborze biura, które będzie oferować komfortowe warunki pracy i jednocześnie oddawać ducha Globalworth. Naturalnym wyborem był biurowiec Spektrum Tower – jedna z naszych flagowych nieruchomości i jeden z symboli biurowej Warszawy”, komentuje Artur Apostoł, dyrektor operacyjny w Globalworth Poland.

Spektrum Tower oferuje łącznie 32 100 mkw. powierzchni, która jest wynajęta w prawie 97 proc. Swoje biura mają tutaj polskie i międzynarodowe firmy o zróżnicowanym profilu biznesowym. W budynku znajduje się jeden z największych klubów fitness w Warszawie, centrum usług medycznych oraz dwie restauracje. Biurowiec posiada certyfikat BREEAM na poziomie bardzo dobrym.

Spółka Globalworth weszła na polski rynek nieruchomości pod koniec 2017 roku, aby zaledwie w niecałe siedem miesięcy stać się największym instytucjonalnym inwestorem i właścicielem nieruchomości biurowych w kraju. Wielkość portfela Globalworth Poland, obejmującego obiekty biurowe i wielofunkcyjne, to obecnie ponad 428 700 mkw. o wartości 1,2 mld EUR.

fot. materiały prasowe