Gratson w Klifie

W marcu w Domu Mody Klif w Warszawie zostanie otwarty kolejny luksusowy butik – Salon Gratson. Z pewnością podbije serca entuzjastów światowej mody, bo dostępne w nim będą kolekcje francuskich marek See by Chloe i MM6 oraz włoskiej marki Frankie Morello.

Kolekcje sygnowane See by Chloe są kokieteryjne, swobodne i pełne życia. Dyrektorem artystycznym marki jest Clare Waight Keller, absolwentka prestiżowego Royal College of Art. Ubrania jej projektu charakteryzuje elegancja i świeżość. W kolekcjach królują subtelne materiały, oryginalne, kolorowe wzory i kobiece fasony łączone ze skórzanymi akcesoriami, prostymi płaszczami i miękkimi swetrami, tworzące eklektyczną całość. Hitem sprzedażowym marki stała się stworzona 13 lat temu kolekcja jeansów i t-shirtów. Projekty sygnowane See by Chloe brylują w każdym sezonie będąc synonimem oryginalności i najlepszego stylu.

Marka MM6 to szyfr, pod którym kryje się jedna z linii kultowego domu mody Maison Martin Margiela. Dzięki artyzmowi i kreatywności belgijskiego projektanta, marka zrewolucjonizowała współczesną modę. To w atelier MM6 stare ubrania zyskiwały nowe życie – były rewitalizowane za pomocą białej farby i prezentowane na wybiegu. To również tu kamizelki powstawały z rękawiczek, a suknie wieczorowe z pokrowców na siedzenia samochodowe. Synonimem marki jest unikalny koncept minimalistycznych rzeczy, idealnych do noszenia na co dzień, wyróżniających się wyjątkową, wielofunkcyjną formą i jakością.

Frankie Morello to projekt duetu włoskich projektantów – Maurizo Modica i Pierfrancesco Gigliotti. Cechą charakterystyczną marki jest połączenie fascynacji sztuką współczesną z motywami znanymi z pop kultury. Znakiem rozpoznawczym Frankie Morello są innowacyjne materiały i fasony, poczucie humoru oraz wygoda. W butiku oprócz propozycji modowych dla pań dostępna będzie również męska kolekcja Maurizo Modica skierowana do nowoczesnych mężczyzn, którzy nie boją się eksperymentów.