Harmonijne jak yin i yang

Surowa czerń i ascetyczna biel tworzą klasyczny duet, którego elegancja i klasa nigdy się nie nudzą. Zupełnie jak czarno białe filmy i mocna kawa w porcelanowej filiżance.

impressione-etap-sofa

Reprezentowany przez biel i światło yang i mroczny yin o czarnej naturze to, według filozofii wywodzącej się z kultury chińskiej, dwie przeciwstawne siły, które nie mogą istnieć bez siebie. Uzupełniają się i wzajemnie przenikają. Tak działa czerń i biel. Aranżując mieszkanie w tej kolorystyce mamy poczucie spójnej, kompletnej kompozycji. Jasne barwy dają wrażenie czystości i przestrzeni, ciemne zaś wprowadzają do wnętrza wyrafinowaną elegancję. Stosując takie połączenia, podświadomie dążymy do uzyskania w swoim domu idealnej harmonii.

superline-bialy-etap-sofa

Czerń i biel wyglądają dobrze zestawione z każdym kolorem. Możemy je swobodnie łączyć z dodatkami w żywych, energetycznych barwach, które stanowią ich przeciwwagę lub harmonijnie zestawiać ze spokojnymi, pastelowymi odcieniami. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Prawda jest taka, że biały i czarny świetnie wyglądają także we własnym towarzystwie, bez dodatkowych akcentów kolorystycznych. Kontrastowe zestawienie stworzy minimalistyczną aranżację, w której nie ma miejsca na monotonię.

superline-etap-sofa

Minimalistyczna czerń i biel pasują do salonu w stylu modern, gdzie pierwsze skrzypce grają designerskie dodatki i meble o prostej, nowoczesnej linii. Elegancki, czarny narożnik w białym wnętrzu lub duża, biała sofa zestawiona z czarnymi dodatkami, to zaskakująco prosty sposób na efektowną, nowoczesna aranżację, która – co więcej – nigdy nie wyjdzie z mody. Te dwa kolory to wybór klientów, którzy mają klarowną wizję aranżacyjną i kierują się aktualnymi trendami lub po prostu – dobrym smakiem – mówi Jarosław Szurpicki, z firmy Etap Sofa.

fot. Etap Sofa