HB Reavis oraz Zeus Capital Management zawarły dużą transakcję na węgierskim rynku biurowym

Pierwszy projekt Grupy HB Reavis na Węgrzech, zlokalizowany w samym sercu dzielnicy biznesowej przy alei Váci w Budapeszcie, został kupiony przez grupę inwestorów reprezentowanych przez Zeus Capital Management. To pierwsza tak duża transakcja na węgierskim rynku nieruchomości w 2016 r. i jednocześnie ważny krok na drodze rozwoju HB Reavis na Węgrzech. To także pierwszy w tym kraju zakup dokonany przez Zeus Capital Management w ramach tworzenia platformy inwestycyjnej na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Váci Corner Offices został ukończony w 2014 r. i oferuje 21 150 m kw. powierzchni biurowej. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, łącząc w sobie efektywny design z przyjaznym środowiskiem pracy. Niedawno inwestycja otrzymała tytuł “Biurowiec roku w opinii najemców”. Przyznane wyróżnienie potwierdziło, że projekt został zrealizowany w oparciu o wysokiej jakości materiały i rozwiązania proekologiczne, które stały się wizytówką HB Reavis w regionie.

Biurowiec cieszy się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało niemal stuprocentowym poziomem komercjalizacji pod koniec 2015 r. W procesie zawierania umowy doradzała firma CBRE Hungary, a transakcja została sfinansowana przez UniCredit Bank Hungary.

fot. materiały prasowe