HB Reavis rozwija działalność na rynku brutyjskim

HB Reavis, międzynarodowy specjalista w tworzeniu przestrzeni pracy, sprzedał zrealizowany budynek 20 Farringdon Street prywatnemu inwestorowi. Jednocześnie, wraz z zakupem kolejnego projektu w londyńskiej dzielnicy Shoreditch, deweloper planuje dalszy rozwój na rynku brytyjskim.

Najnowsza inwestycja HB Reavis w Londynie to przeznaczony do przebudowy Quick & Tower House, który zaoferuje ponad 12 500 mkw. przestrzeni komercyjnej. Budynek jest znakomicie położony w jednej z najbardziej popularnych i kreatywnych dzielnic miasta, przy skrzyżowaniu Worship Street i Clifton Street, w pobliżu stacji Shoreditch High Street, Old Street i Liverpool Street. W przyszłości w jego w sąsiedztwie powstanie także nowa przestrzeń publiczna. HB Reavis planuje start przebudowy na początku 2021 roku. Podobnie jak inne projekty firmy, także nową inwestycję w stolicy Wielkiej Brytanii wyróżni nacisk na zrównoważony rozwój, wellbeing oraz zastosowanie innowacyjnych technologii w przestrzeni pracy.

Z kolei ukończony w 2018 roku i w pełni wynajęty 20 Farringdon Street trafił w ręce nowego właściciela – działają tu m.in. takie firmy jak należący do HB Reavis koncept coworkingowy HubHub, The Berkeley Partnership i TMF Group. Budynek oferuje przestrzeń dla organizacji różnej wielkości i o zróżnicowanym profilu – od startupów po korporacje.

Sprzedaż 20 Farringdon Street prywatnemu inwestorowi to pierwsza transakcja tej skali, zrealizowana w Londynie po wybuchu epidemii koronawirusa.

fot. materiały prasowe