Hines Poland Sustainable Income Fund kupił Ambassadora

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ogłosiła, że fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund nabył od Kronos Real Estate warszawski biurowiec Ambassador. Ambassador oraz kolejne nabywane w imieniu funduszu nieruchomości będą zarządzane przez Hines Polska. Oddany do użytku w marcu 2013 roku biurowiec klasy A oferuje najemcom 14 900 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad 1 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze. Obiekt położony jest w dynamicznie rozwijającej się biznesowej części Mokotowa.

Nieruchomość jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM. Zgodnie z założeniami funduszu HPSIF, zrównoważony rozwój jest nie tylko pojedynczym programem czy inicjatywą, ale wynikiem wysiłków całej organizacji. W rozumieniu Hines obejmuje on nie tylko fizyczne ulepszenie obiektu, ale również ludzi i miejsca, na które oddziałują działania firmy jako zarządcy. Hines zapewnia najwyższe standardy usług dla inwestorów, klientów i najemców dzięki doświadczeniu w sprawnym zarządzaniu obiektami oraz zaangażowaniu pracowników.Podczas transakcji nabywcę reprezentowała firma Jones Lang LaSalle, a sprzedającego firma CBRE.

biurowiec_Ambassador_3_recepcja

Tomasz Sasin, Sustainability Manager Hines Polska powiedział: „Jednym z ciekawszych zagadnień będzie aktywne włączenie najemców w proces poprawy zrównoważenia budynku poprzez edukację, dialog oraz odpowiednie zapisy w umowach. Korzystając z naszego doświadczenia w zarządzaniu obiektami oraz przy zaangażowaniu naszych Najemców, jesteśmy w stanie zwiększyć poziom zrównoważenia budynku.”

fot. materiały prasowe