IMMOFINANZ przejmuje udziały w EMPARK Mokotów Business Park

IMMOFINANZ nabywa pozostałą część udziałów w warszawskim EMPARK Mokotów Business Park, stając się jego jedynym właścicielem. IMMOFINANZ, wcześniej właściciel 50% EMPARK Mokotów Business Park, odkupuje brakujące udziały od byłego partnera joint venture, oddziału Heitman LLC. Strony postanowiły nie ujawniać żadnych informacji w zakresie ceny sprzedaży. Transakcja ta podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i oczekuje się, że jej zamknięcie odbędzie się we wrześniu 2015 roku.

EMPARK Mokotów Business Park to jeden z największych kompleksów biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zlokalizowane w niedalekiej odległości od lotniska dziewięć budynków, które wchodzą w jego skład, ma łącznie ok. 117.000 m kw. powierzchni. Najemcy EMPARK-u to największe międzynarodowe firmy reprezentujące takie sektory jak: chemia, IT, FMCG czy bankowość.

Łącznie z EMPARK-iem, IMMOFINANZ posiada w Warszawie 19 istniejących inwestycji biurowych i jest liderem na stołecznym rynku, z ok. 270 000 m kw. biurowej powierzchni najmu.

fot. IMMOFINANZ_Empark/ materiały prasowe