InfoShare – konferencja, która zmienia województwo pomorskie

W maju w Gdańsku odbyła się kolejna edycja InfoShare, największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej – wydarzenia, które wytycza trendy w świecie nowych technologii. Ponad 6 tysięcy uczestników podczas 3 dni konferencji miało okazję wysłuchać niemal 200 wystąpień na 9 scenach. Patronem jednej z nich była inicjatywa Invest in Pomerania, która jest autorem projektu promocji województwa pomorskiego „Live more. Pomerania”.

Organizowana w Pomorskiem od kilkunastu lat konferencja InfoShare to ogromna dawka wiedzy oraz inspiracji, a także możliwość nawiązania relacji biznesowych i wymiany doświadczeń. To międzynarodowe spotkanie deweloperów, twórców start-upów, inwestorów, marketingowców i przedstawicieli mediów, którzy wspólnie odkrywają świat nowych technologii. Kolejne edycje wydarzenia przyciągają do Trójmiasta nowych przedsiębiorców, wpływając pozytywnie na rozwój regionu pod względem technologicznym.

Każda ze scen działających podczas konferencji poświęcona była innemu obszarowi: Inspire Stage to przede wszystkim wystąpienia założycieli największych firm, poświęcone ich drodze do sukcesu; DevTrends Stage to miejsce, gdzie omawiane są najnowsze trendy w nowych technologiach, zaś Growth Stage oddana jest w całości start-upom i inwestorom.

„W tym roku udało nam się zwrócić uwagę na wiele palących globalnych problemów społecznych, które możemy wspólnie rozwiązać za pomocą technologii – mówi Grzegorz Borowski, współtwórca i CEO InfoShare. – Dyskutowaliśmy o nich na scenie Inspire, a na scenie Growth prezentowały się specjalnie przez nas zaproszone start-upy zajmujące się tą tematyką”.

Wydarzenia takie jak InfoShare to zatem nie tylko przegląd technologicznych trendów czy nowinek ze świata biznesu. Tegoroczna edycja kładła nacisk na oddziaływanie technologii na społeczeństwo – w taki sposób, by ludziom żyło się lepiej. „Coraz mniej bowiem w połączeniu biznesu i technologii chodzi wyłącznie o biznes, a coraz bardziej o oddziaływanie na świat tak, by rozwiązywać jego najważniejsze problemy” – podkreśla Agnieszka Meller, opiekun start-upów w InfoShare.

InfoShare, ze względu na dużą ilość gości z zagranicy i innych regionów Polski, jest też świetną okazją do promocji województwa pomorskiego. Dlatego w jej organizację włączyła się inicjatywa Invest in Pomerania wraz ze swoim projektem „Live more. Pomerania”, którego  twórcy nie tylko byli obecni na konferencji z własnym stoiskiem, ale także objęli patronat nad sceną Growth.

„W trakcie rejsu kończącego tegoroczne InfoShare usłyszałem od międzynarodowych prelegentów, że wizyta w Gdańsku dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń. Jestem przekonany, że zarówno oni, jak i sami uczestnicy będą ten pobyt długo wspominać i szeroko komentować, stając się ambasadorami InfoShare, Gdańska i Pomorza” – dodaje Grzegorz Borowski.

„W konferencji infoShare miałem przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy”, mówi jeden z jej uczestników, Dominik Kępka, Business Development Manager w firmie NBC Sp. z o.o., który niedawno przeprowadził się z Krakowa do Gdańska. „Zdecydowanie polecam wszystkim to wydarzenie – można tu spotkać ludzi z całej Polski. Ja spotkałem nawet kilkoro znajomych z Krakowa, z którego pochodzę. Dopiero poznaję tutejszy rynek IT, a infoShare pozwolił mi nawiązać kilka bardzo ciekawych kontaktów biznesowych. Na pewno będę tutaj także za rok”, deklaruje.

fot. materiały prasowe