Instalacje Nice w Bluewaters Island w Dubaju i w Szwajcarii

Systemy Nice do automatyzacji kontroli dostępu zostały wybrane do futurystycznego kompleksu mieszkaniowego w Dubaju. W rezydencji Mont d’Ehden nad jeziorem Genewskim w Szwajcarii zamontowane zostały urządzenia smart – FIBARO marki Nice.

Bluewaters Island to nowa, sztuczna wyspa na mapie Dubaju, oferująca mieszkańcom i turystom wiele możliwości, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Centralnym punktem kompleksu jest najwyższy na świecie, ponad 250 metrowy diabelski młyn Ain Dubai, tzw. „Dubajskie Oko”, który ma stać się jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych na świecie.

Szeroka gama NiceBar służy do kontroli dostępu na parkingach, chodnikach czy osiedlach, nawet tam, gdzie występuje duże natężeniu ruchu. Automatyka pozwala zarządzać ruchem w trybie inteligentnym: funkcja o nazwie „Primary/Secondary System”, wraz z technologią wykrywania przeszkód, gwarantuje użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo i wydajność pod względem kontroli dostępu. Gdy system nie jest używany, przechodzi w tryb gotowości, zmniejszając zużycie energii. Jednocześnie opcjonalne baterie umieszczone wewnątrz silników szlabanów, zapobiegają sytuacjom związanym z potencjalnym blackoutem.

Kolejną realizacją, w której wykorzystano produkty marki Nice, jest ekskluzywne osiedle Mont d’Ehden nad jeziorem Genewskim w Szwajcarii, którego budowa zakończyła się czerwcu 2021 roku. FIBARO wraz z partnerem, szwajcarską firmą Home Intelligence, zostało wybrane do realizacji instalacji smart home przez lokalnego dewelopera.

fot. materiały prasowe