Inteligentna kontrola dostępu

Podczas Konferencji Architektów Innowacje Inspiracje Trendy, która odbyła się w Ustce (25-27 września br.), firma Winkhaus przedstawiła najnowszej generacji elektroniczny system kontroli dostępu blueSmart. W tej innowacyjnej technologii mechaniczne wkładki i klucze zostały zastąpione przez komponenty elektroniczne, a wymiana danych odbywa się bezprzewodowo.

blueSmart nie tylko steruje kontrolą dostępu, ale także rejestruje ruchy użytkowników i monitoruje stan baterii. Nośnikiem informacji jest klucz wyposażony w chip. Przekazywanie informacji pomiędzy wkładkami a oprogramowaniem poprzez klucze odbywa się w obu kierunkach i tworzy wirtualną sieć. Pozwala ona na wygodne użytkowanie systemu i praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy. Jednocześnie system jest łatwy w instalacji, nie wymaga okablowania, a wkładki elektroniczne odpowiadają wymiarami standardowym wkładkom patentowym. blueSmart firmy Winkhaus działa już w wielu obiektach w Europie: hotelach, klinikach, bankach, instytucjach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych i muzeach.
Oprócz systemu blueSmart firma Winkhauszaprezentowała elektromechaniczny zamek blueMatic EAV3 oraz okucie okienne activPilot Comfort PADM z funkcją automatycznego przewietrzania.

fot. materiały prasowe