Intruzi są bez szans – nowa czujka kurtynowa Boscha

Bosch wprowadza na rynek czujkę kurtynową z certyfikatem EN stopień 3, o wysokiej skuteczności wykrywania i odporności na fałszywe alarmy.

Nowa seria profesjonalnych czujek kurtynowych TriTech+ z funkcją antymaskingu uzupełnia asortyment czujek ruchu oferowanych przez Bosch Systemy Zabezpieczeń. Czujka jest optymalnym rozwiązaniem do monitorowania długich, wąskich przestrzeni we wnętrzach, takich jak korytarze, witryny sklepowe, rampy załadowcze czy korytarze magazynowe. Niezależnie od wymiarów monitorowanego obszaru, technologia przetwarzania sygnału Bosch Sensor Data Fusion łączy detektor pasywny podczerwieni (PIR) i mikrofalowy radar dopplerowski o ultraniskiej mocy z wbudowanymi detektorami środowiskowymi, co zapewnia najwyższą niezawodność działania wśród czujek ruchu dostępnych na rynku.

ST5a-04.14 (Large)

Bosch opracował dla czujek kurtynowych nową soczewkę podczerwieni i system radarowy. Optymalizacja obu tych technologii jest konieczna do zapewnienia właściwej detekcji w obszarze chronionym przy jednoczesnej redukcji fałszywych alarmów spowodowanych zakłóceniami z zewnątrz. Cecha ta odróżnia nowy produkt Bosch od czujek konwencjonalnych, w których ochronę kurtynową zapewnia zwykłe maskowanie części soczewek podczerwieni oraz stosowanie standardowych systemów radarowych z kątem działania 90 stopni, znacznie większym niż to jest konieczne.

(fot. Bosch)

Translate »