Inwestycja w apartamenty

Kupno nieruchomości to dobra inwestycja – ulokowane w ten sposób pieniądze pozwalają nabyć mieszkanie, które w przyszłości ma zagwarantować poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Zakupiona inwestycja z reguły zwraca się wraz z upływem czasu. Dzieje się tak szczególnie w przypadku, gdy mamy na uwadze  mieszkania luksusowe. Rynek tego typu nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Segment mieszkań premium utrzymuje więc z reguły swoje ceny, zwłaszcza w przypadku najlepszych lokalizacji.

Apartamentowe standardy

Często pojęcie apartament używane jest na wyrost. Pod tą nazwą można znaleźć często mieszkania w średnim standardzie o powierzchni 40 czy nawet 30 mkw. A tak naprawdę apartament to mieszkanie luksusowe, którego standard ma zapewnić mieszkańcom komfort i co najważniejsze prestiż. Lokale o tak małej powierzchni, nawet jeżeli będą spełniać w pewnym stopniu wymienione kryteria, nie mogą być nazywane apartamentami.

Mieszkanie z segmentu premium musi mieć odpowiedni rozkład. Dolna granica, w odniesieniu do powierzchni, nie powinna być mniejsza niż 60 mkw. Z kolei jego wysokość powinna przekraczać 2,75 metra. Równie ważny jest standard wykończenia mieszkania, nie wspominając o całym budynku. Materiały z jakich powstał dany obiekt oraz te, których użyto do wykończenia apartamentu, musi charakteryzować wysoka jakość. Budynek, jak i samo mieszkanie, powinny być wyposażone w odpowiednie instalacje, w tym m.in. klimatyzację, windę, garaż podziemny, monitoring wizyjny oraz recepcję w holu. Nie można również pominąć bardzo ważnego aspektu, jakim jest lokalizacja. Luksusowe apartamenty powinny znajdować się w prestiżowych dzielnicach miast i zapewnić właścicielowi poczucie wyjątkowości.

Kto kupuje apartamenty?

Mieszkania z segmentu premium z reguły są przeznaczone dla osób o ponadprzeciętnych dochodach. W naszym kraju wraz z rozwojem gospodarki wzrasta liczba osób zamożnych. Dlatego udział apartamentów w ofercie deweloperów z roku na rok wzrasta. Statystyki nie kłamią. Jesteśmy narodem, który jest jednym z liderów przyrostu ludzi najbogatszych. Dzięki temu rynek luksusowych apartamentów w Polsce ma przed sobą niezłe perspektywy rozwoju.

Ilustracje: inwestycja Botanica Residence we Wrocławiu, materiały prasowe

 

Translate »