Jak nie stracić głowy biorąc kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to jeden z najbardziej skomplikowanych produktów finansowych dla klienta indywidualnego.

Zaciągniecie go wiąże się̨ z koniecznością̨ dostarczenia szeregu dokumentów, a wybór najkorzystniejszego rozwiązania wcale nie jest łatwy. Dlatego Notus Finanse wraz z parterami wspólnie przygotowali praktyczny poradnik po kredytach hipotecznych „Bierzesz kredyt? Nie trać głowy”. W poradniku znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez przyszłych kredytobiorców, porady praktyków – Ekspertów Finansowych, fakty i mity na temat kredytu hipotecznego, a także słowniczek najważniejszych pojęć związanych z kredytem.

– Widzimy, że klienci zaciągający kredyt są zdecydowanie bardziej świadomi niż jeszcze kilka lat temu. Chcą samodzielnie decydować o wyborze najlepszej dla nich oferty, ale jednocześnie wielu z nich nie wyobraża sobie ubiegania się o finansowanie bez merytorycznego wsparcia fachowca w postaci Eksperta Finansowego – informuje Agnieszka Kiewesz, dyrektor Działu Marketingu i Relacji z Partnerami Zewnętrznymi Notus Finanse.

Już w 2023 roku Notus Finanse stawiał na edukację klientów przekonując, że to właśnie ona, w połączeniu z przejrzystością oferty i z uczciwą prezentacją wszystkich składowych produktu kredytowego będzie stanowiła w najbliższych latach klucz do zwiększenia portfela klientów w segmencie hipoteki.

– Dziś te działania są w dalszym ciągu kontynuowane. Efektem jest stworzenie praktycznego poradnika po kredytach hipotecznych. Powstał on z potrzeby odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez osoby, które są zainteresowane zakupem nieruchomości przy wykorzystaniu kredytu hipotecznego – dodaje Agnieszka Kiewesz.

Poradnik ma być drogowskazem, który wskaże, jak poruszać́ się̨ po zagadnieniach związanych
z kredytami. Znajdziemy w nim definicje wielu pojęć, takich jak np. marża banku, promesa czy raty annuitetowe. W ten sposób konsumenci będą w stanie łatwiej zrozumieć mechanizmy związane
z zaciągnięciem zobowiązania.

– W Otodom widzimy, że wraz z tym jak rynek dojrzewa, rośnie również świadomość nabywców. Już nie tylko w kontekście wyboru odpowiedniego mieszkania, ale też kwestii związanych z finansowaniem. Niezależnie od tego czy jest to pierwsze czy kolejne mieszkanie, którego zakup planują, nabywcy chcą w pełni świadomie uczestniczyć w procesie wyboru najwłaściwszej dla nich oferty kredytowej. A to prowadzi ich nie tylko do poszukiwania źródeł obiektywnej wiedzy na ten temat, ale i wsparcia profesjonalistów – mówi Paweł Onych, z Grupy OLX.

W stworzeniu materiału wzięło udział 12 ekspertów, w tym 6 ekspertów Notus Finanse, którzy na co dzień są Rekomendowanymi Ekspertami Finansowymi Otodom m.in.: Adam Kowarski, Jakub Kuflowski, Marek Styliński, Mirosław Szałaśny, Wioletta Walny i Marcin Zwaliński.

fot. materiały prasowe

Translate »