Jaśminowy Mokotów już gotów

Skanska debiutuje na warszawskim Mokotowie. Właśnie oddała do użytku pierwszy etap inwestycji Jaśminowy Mokotów. W sumie 108 mieszkań w kameralnej, dwupiętrowej zabudowie. Pierwsi mieszkańcy osiedla odebrali już klucze.

Mokotów to niekwestionowany lider popularności wśród osób szukających mieszkania – wynika z rankingu dzielnic przygotowanego przez portal Morizon.pl. Wyróżnia się zróżnicowaną zabudową – od przedwojennych kamienic po nowoczesne apartamenty, rozległymi terenami zielonymi oraz bogatą ofertą edukacyjną i rozrywkową. W ramach pierwszego etapu inwestycji oddano do użytku 6 budynków, łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek 27 mkw., do sześciopokojowych apartamentów o pow. 117 mkw.

Jaśminowy Mokotów znajduje się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Niezmiernie ważne było zatem odpowiedzialne podejście Skanska do projektowania osiedla, tak by lokalny ekosystem nie tylko przetrwał, ale również mógł rozkwitnąć. Deweloper przetworzył lub odzyskał ponad 99% odpadów. Świadoma postawa firmy pozwoliła także przetrwać żyjącym na tym terenie stworzeniom. Zamontowano 200 mb płotków herpetologicznych, ułatwiających małym zwierzętom przejście poza obszar prowadzonych prac, a na terenie osiedla umieszczono budki lęgowe i specjalne skrzynki dla owadów. W budynkach zainstalowano m.in. windy z systemem odzysku energii oraz przestronne okna zapewniające wydłużony czas dopływu światła dziennego.

fot. materiały prasowe