Jubileuszowy XX Kongres PFRN. Znamienici paneliści – profesjonalizacja – aktualne tematy

Największe wyzwania rynku nieruchomości oraz perspektywy zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości będą tematem jubileuszowego XX Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Odbywający się pod hasłem „Profesjonalni od 20 lat”, dwudniowy Kongres rozpocznie swoje obrady już 22 maja w hotelu Radisson Blu w Warszawie.

– Tegoroczny Kongres skupia znamienitych gości, poruszających ważne dla branży zagadnienia. Jestem przekonany, że będzie to wydarzenie o kluczowym znaczeniu dla środowiska, cieszące się rekordowym zainteresowaniem – mówi Leszek A. Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.Gośćmi honorowymi jubileuszowego Kongresu będą:

hubner kadr

prof. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego i pierwszy polski komisarz w UE, która poruszy temat zarządzania ekonomią w okresie pokryzysowym w Unii;

stępień kadr

Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, który przeanalizuje proces legislacyjny w Polsce na przykładzie deregulacji zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości

bryx kadr

oraz prof. Marek Bryx, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i były wiceminister infrastruktury, który powie o zmianach na rynku nieruchomości w ostatnim ćwierćwieczu i poszukiwaniu nowych obszarów przyszłych działań.

Podczas XX Kongresu zebrani będą także dyskutowali o roli CEPI CEI, europejskiej reprezentacji pośredników i zarządców, jako strażniczki interesów środowiska (wykład Claudine Speltz i Manuela Negrao) oraz o integracji i współpracy jako szansie na przyszłość (z udziałem Christine M. Todd, Dyrektor Generalnej NVAR i Mary Bayat, Prezydenta Elekta NVAR).Kongres to również wymiana doświadczeń i prezentacja praktycznych rozwiązań.

Zebrani porozmawiają m.in. o tym, jak sprostać oczekiwaniom klientów w świetle najnowszych badań rynku nieruchomości (Jarosław Święcicki z Grupy Morizon-Melog), jak o nich walczyć (Jacek Kotarbiński), jak budować markę wiarygodnego eksperta (Joanna Malinowska-Parzydło) oraz jak dbać o relacje z mediami (z udziałem dziennikarzy Doroty Kaczyńskiej, Marka Wielgo i Ernesta Bodziucha), a także o tym, jak zwiększyć sprzedaż (dr Joanna Kochanowska).

Podczas Kongresu zostaną wręczone medale 20-lecia oraz nagrody PFRN, w tym złote odznaki, wyróżnienia oraz nagrody za działalność charytatywną.Organizowane co roku, nieprzerwanie od 20 już lat,

Kongresy PRFN, to najważniejszy głos środowiska i największe wydarzenie w branży. W wykładach i prelekcjach, poruszających najbardziej aktualne dla sektora zagadnienia, bierze udział ok. 400 osób, profesjonalistów i pasjonatów rynku nieruchomości.

Polska Federacja Rynku Nieruchomości – jako dobrowolna organizacja zawodowa, zrzeszająca podmioty zajmujące się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami i zarządzaniem nieruchomościami, działa na polskim rynku od 1995 roku. PFRN tworzą 23 regionalne stowarzyszenia, skupiające ponad 3500 osób, profesjonalistów legitymujących się najwyższymi kwalifikacjami. PFRN dba o prawidłowy rozwój rynku nieruchomości, aktywnie uczestnicząc z ramienia organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej w konsultacjach aktów prawnych dotyczących sektora oraz reprezentując interesy branży w Europie, jako członek CEPI CEI.

Więcej informacji o Kongresie na stronie www.pfrn.pl